Diline sahip ol. Evin sana dar gelmesin. Günahların için ağla.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Bizimle münafıklar arasında yatsı ve sabah namazlarında hazır bulunma farkı vardır. Onlar bu iki namaza muktedir olamazlar.


İnternete güvenli bir başlangıç yapın
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Genel Makaleler » yoga'da mantra islamda ne?


yoga'da mantra islamda ne?
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

hint felsefesini takip edenler bilirler,rahatlamak için arınmak için yoga ve meditasyon yaparlar.fakat rabbani olmadığı için nur alamadıkları için rahatlayamazlar ve dahada berbat bir hale gelirler.deneyenlere sorabilirsiniz.rahatlıyoruz derler ama sadece geçici bir süre pozitif düşünme onları yanıltır.arındıklarını zannetselerde arınamazlar.bir hırka bir gömlek düşüncesinde hint fakirleri ancak belli bir düzeyde düşünce boyutunda kalırlar.yükselme tekamül biraz zor olur.fakat tasavvufla bir benzerlik vardır onlarda bir üçüncü göz düşüncesinde iç benliğe ulaşmaya çalışırlar.tasavvufta bu kendini içinde aramayla olur.yani yunusun dediği gibi beni bende demen bende değilem bir ben vardır bende benden içeri sözü gibi.hint felsefesi de meditasyonda mantıra kullanır yani bir sözcüğün tekrarı yapılır ve o şekilde meditasyon yapılır.gözler kapatılır ve nefes alma tekniği uygularlar diyaframdan nefes alma şeklini yakalarlar.bu vücutta beyne oksijenin kolay gitmesini sağlar.biz zaten namazda bunu yapıyoruz.secdeye giderken karındaki hava boşaltılır ve secdede zaten beyne oksijenin gidişi kolaylaşır.yani namaz bir borç olarak düşünülmemeli hareketlerinde bize sağladıkları faydalar var.herşey zaten islamiyette var.onların mantıra dediklerini biz zaten esmaların belli sayılarda çekimiyle yapıyoruz ve bu bizim nefsimizin mutmain olmasını sağlıyor.ve kalp her atışında ALLAH ALLAH diye zikrediyor.onların mantrada aradıklarını bulmaları biraz zor .çünki zikirle birlikte biz nur lardan nasibimizi alıyoruz ve allahımız bize huzuru öyle veriyor.onların  astral seyahat diye bahsettiği ama gerçekten yapamadıklarını biz tayyimekan olarak allahımızın izniyle yapabiliyoruz.islamda her güzellik var fakat insanlar başka yerlerde  arıyorlar ve mutluda olamıyorlar.ama formül MUTLULUK=İSLAM=TASAVVUFtur.uzaklarda aramaya gerek yok zaten.ve bunu yaygınlaştırmak da bizlere düşüyor.ama tam anlamıylaGERÇEĞİ AMA TAM ANLAMIYLA GERÇEĞİ YANSITMAMIZDA FAYDA VAR.oda ibadetlerimiz araçtır amaç ise ALLAHIMIZA ULAŞMAKTIR.bunu nasıl yapabiliriz hak yolunda olan allahımızın seçtiği gönül dostlarımıza ulaşmamızla başaracağız.çünki bizler nefslerimizin yardımıyla ruhumuzu allahımıza ulaştıracak olan kişiler mutlaka bu kişilere ulaşmak zorundayız ve onlarla başarıya ulaşabiliriz onlarsız kesinlikle olmuyor.yapılır diyen kuranıkerime ters düşüyor.nefsimizi terbiye edeceğiz buna ibadetlerle ulaşabiliriz ama zikir mutlaka gerekiyor ve vuslatıda o şekilde başarabiliriz sonrasında zaten dünyadada mutluluk berzahtada mutluluk elde ediliyor. mantrayla meditasyonla kendimizi kandırmayalım.tek yol sıratımustakiym üzerinde olanlarla birliktr olabilmek.
btk

09 Haziran 2009 Salı
19:7:52
 emeğinize sağlık. allah razı olsun.Aradaki muazzam önemli farkı belirtmiş olmanız çok iyi olmuş. Özellikle günümzde bu konudaki kasıtlı yapılan yanlış propagandalar yüzünden insanlar göz göre göre imanlarından olabiliyorlar.

Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 06.06.2009 22:08:02
Kaynak : anonim
Yazıyı Ekleyen : evliya
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1429 kez okundu.
evliya bugüne kadar toplam 64 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

KIYMETLİ KADIN İSİMLERİ

allahın 7 ismi

umre ve cuma namazı


Bugün Hiç Okunmadılar..

Hadis-i Şerifler - 10

ÖRTÜNME FITRÎ BİR OLAYDIR

H Z . İ D R İ S (A.S.)

HACCA GİTMESİ GEREKENLER

FANİ DÜNYA


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
yağız_1993 , genel , doğukan , vedatdüzen , namık kemal tekirdağlı , azrail , deniz yosunu , ömercan , ubeydullah , denizxfb , ORHAN AFACAN ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

asım bin sabitmutehasandamlainsaniabesevefasıztemhoşgörügiybet

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   GüLe_SeVdAlI
   berivan
   ene_eslem
   tiry@ki
   mahmutbezginnn

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.