Bir kısım insan vardır, Allah'ın mülkünden haksız bir surette mal elde etmeye girişirler. Halbuki bu, Kıyamet günü onlara bir ateştir, başka değil.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Birbirinize karşı mütevazi olmanızı, Allah bana vahiyle emretti. Öyle ki, hiç kimse, kimseye karşı övünmesin ve hiç kimse, hiç kimseye zulmetmesin


Daha çok kişiye ulaşabilmemiz için
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Dini Çocuk Masalları » YA MUCİB .C.C: BÜTÜN DUALARI,DUYAN ..


YA MUCİB .C.C: BÜTÜN DUALARI,DUYAN VE KABUL EDEN .
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

YA MUCİB: BÜTÜN DUALARI,DUYAN VE KABUL EDEN .


Ayşe babasına sordu,babacığım,sen ve annem her namazınızda
uzun uzun dua ediyordunuz,gecen gece anneme bir işimiz var serap hanım
hayırlı olması için bugun dua edelim dedin.Dua cok önemli ama niye iş içinde dua istedin bana anlatsanaAyşeciğim Allah her işe başlarken hayırlı olması için bana dua edin der,yalnız bu dünyada herşey aracılarla verilir,mesela çiftçi tarlasını ekmeden dua eder öyle eker,mahsul alır,dua edip ekmese bakmasa mahsul alabilirmi?Babacığım biraz daha acarmısın?Kızım Kur' anda Allah celle cellahu dua için bak hangi ayetlerle bizi uyarıyor.Bana dua ediniz ki size icabet edeyim." (Ğâfir, 40/60),"Rabbinize yalvara yalvara ve için için dua ediniz." (A' râf, 7/55),"Yoksa sıkıntıya düşen kimseye, kendisine dua ettiği zaman icabet eden mi?" (Neml, 27/62),"De ki: Duanız olmasa Rabbim size ne kıymet verir?" (Furkan, 25/77),İşte ayşem şunuda unutma Ya MucibC.C dualara cevap veren Allah' ın ismidir.
Müslüman daima Allah' a muhtaç olduğunun bilincinde olmalı ve yalnız O' na güvenip dayanmalıdır. O' nun duaları işittiğini, başına gelen bela ve musibetleri bildiğini, sıkıntı ve zorluklardan haberdar olduğunu unutmamamlı ve ümitsizliğe kapılmamalıdır. Dua yaptığı ve talepte bulunduğu istekler, kendisini Allah' a yaklaştıracak istekler olmalıdır.sana birde yaşanan baba ve cocuğun hikayesini anlatayım.


 


Bir baba 7 yaşındaki küçük oğlunu alarak balık tutmaya gider.. Oltayı göle atıp tekrar kaldıkları otele geri dönerler.Bir saat sonra oltaya balık takılıp takılmadığını anlamak için göle gittikleri vakit dört beş balık takıldığını görürler.Çocuk " Baba ben balıkların oltaya takılacaklarını biliyordum" der.Babası sorar. " Nerden biliyordun?"" Ya Mucib c.c Dua ettimde onun için"Oltayı yeniden hazırladılar ve yemek için otele gittiler. Yemekten sonra döndükleri vakit yine oltaya balık takıldığını görürler.


Çocuk "Ben biliyordum" dedi.Babası sordu: "Nerden biliyordun?"" Ya Mucib c.c Dua ettim de onun için"Oltayı tekrar göle attılar ve otele döndüler. Yatmadan önce göle gidip oltalarına baktıklarında bir tek balığın bile yakalanmadığını gördüler.Çocuk "Ben balıkların tutulmayacağını biliyordum " dedi.Babası sordu: "Nerden biliyordun?"Çocuk " Çünkü dua etmedim."Babası " Niye etmedin?"Çocuk " Çünkü oltaya yem takmadığını hatırladım da onun için."


Bak gördünmü akıllı cocuk oltaya yem takıp balık yakalmada bir sebep oldugunu biliyor,ilk önce düşünmek calışmak ve dua ile tek Rabbimden yardım istemek lazım....Babacıgım yarın okulda yazılım var cok çalıştım,bende dua edeceğim,sende bana dua edermisin
Tabii benim akıllı kızım etmezmiyim....hadi duaya......
YAZAN:GÜLLER
Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 09.10.2011 08:37:17
Yazıyı Ekleyen : güller
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 5091 kez okundu.
güller bugüne kadar toplam 12 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

KIYMETLİ KADIN İSİMLERİ

Avlanmak günahmıdır avcılık günahmıdır harammıdır

Resimli Dini Sözler....


Bugün Hiç Okunmadılar..

GÖZLERİNİZE İNANAMIYACAKSINIZ 4

Farzlarda gevşeklik

Duada ''sandöviç yöntemi''

Türkiyenin Tek Sorunu Var Dinsiz Kemalistler

Medinenin Yollarina


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
4611 , mekü , ilahi , senay , teğmen81 , 67muhammed , >>>>>SaLiH<<<<< , tekke2005 ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

SECDEDENTemizliksiyasetana baba hakkimeryem annecem-i takdimHZMUHAMMEDzuhruftarikatfok

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   HAYAT
   polat
   mrv
   erkam_65
   dinmeyenyas

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.