Yardıma ihtiyacı olanlara sadaka dağıtmak vehayır yapmak istediğinde, hemen yap(geciktirme)
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Biri diğerine ihanet etmediği müddetçe iki ortağın üçüncüsü ben olurum. Biri arkadaşına ihanet etti mi ben aralarından çekilirim.


İslamiyazılar gözünüzün önünde olsun
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Ahlak Bilgisi » Sigara Beyni Öldürüyor !. (Sigara..


Sigara Beyni Öldürüyor !. (Sigara İçmekle İntihar Ediyorsunuz !!)
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

SİGARA BEYNİ ÖLDÜRÜYOR !!
Her nefes sigaranın yaklaşık 100 bin beyin hücresini öldürdüğü bildirildi.


Bursa İl Sağlık Müdür Yardımcısı, Yeşilay Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Yusuf Ziya Leventoğlu, sigara içen kişinin zaman içinde reflekslerinin kaybolacağını söyledi. Dr. Leventoğlu, sigarada bulunan karbonmonoksitin de kısa bir süre için gerilimi, kızgınlığı bastırmasının yanı sıra kişiyi sersemleştirici etkisi olduğunu kaydetti.

Sigara içmeyen kişilerin daha canlı ve enerjik olduğunu dile getiren Yeşilay Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Leventoğlu, "Akciğerleri de sigaranın olumsuzluklarından etkilenmediği için daha rahat soluk alıp verirler. Bu da onların hareket kısıtlılığına sebep olmaz. Sigara içen kişilerin vücutlarında ve çeşitli organlarında daha önce saydığımız maddelerin etkilerine bağlı olarak olumsuz hatta bazen geriye dönüşü olmayan değişiklikler meydana gelir." dedi.

Sigaranın ilk kez Kuzey Amerika' daki kızıl derililerin barış çubuğu tüttürerek sigara içtiğini anlatan Dr. Leventoğlu, bu kıtayı keşfeden Kristof Kolomb' un Amerika' da ilk kez gördüğü tütün tohumları ve yapraklarını Avrupa' ya gelişinde yanında getirdiğini hatırlattı.

Leventoğlu, Avrupa' ya döndüklerinde geminin çalışanlarından birini tütün içerken görenler ağzından, burnundan dumanlar çıkan bu kişinin şeytanlar tarafından ele geçirildiğini düşünerek onu hapis cezasına çarptırdığını söyledi.

Sigaranın yaklaşık 4 bin çeşit toksik madde içerdiğini anlatan Dr. Yusuf Ziya Leventoğlu, şunları söyledi: "Sigaradaki nikotin bağımlılık yapar, kalp ve damarları bozar. Karbonmonoksit, kanda oksijenin yerini alır. Bu nedenle zihinsel ve bedensel yorgunluk yapar. Arsenik; kanserojendir. Sigara içenin ciğerinde katran oluşur. Tüm bu maddelerin sigara içinde bulunduğu ve verdikleri zararlar bilindiği halde niçin sigara hala bu kadar yaygın olarak kullanılmaktadır? Sigaranın içinde bulunan Nikotin bağımlılık oluşturan bir maddedir. Nikotin, kokain ya da amfetamin kadar güçlü bir uyarıcı maddedir. Sigara tiryakisine sürekli sigara içme isteği veren şey de ' Nikotin' denilen bu maddedir. Nikotin; sigara içen kişiyi uyarır."

Sigara içmeye başladıktan sonra kişide, kalp çarpıntısı olacağını belirten Yeşilay Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Leventoğlu, kişinin tansiyonunun yükseleceğini ve nefes alış verişinin hızlandığını kaydetti. Sigara kullanan herkesin nikotin ihtiyacı duymaya başladığını belirten Leventoğlu, nikotinin güçlü bir uyuşturucu olduğunu ve mutlaka bağımlılık yapacağını sözlerine ekledi.CİHAN 15.02.2011

Naklen Yazan :  *ÜSTÜNBAŞ* SİGARAYLA SAVAŞANLAR VAKFI ÜYESİ

 

*ÜSTÜNBAŞ*

15 Haziran 2011 Çarşamba
10:44:22
  SİGARA' DA KUVVETLİ NİKOTİN OLDUĞUNDAN VE

NİKOTİNDE UYUŞTURUCU OLDUĞU İÇİN BAĞIMLILIK YAPAR.

BU NEDENLE SİGARA ASLA İÇİLMEMELİ. HUZURA KAVUŞMALI.

Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 15.02.2011 11:54:23
Yazıyı Ekleyen : *ÜSTÜNBAŞ*
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 2169 kez okundu.
*ÜSTÜNBAŞ* bugüne kadar toplam 175 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

Şahitlikte Bir Erkeğe İki Kadın Olmasındaki Hikmetler

NEFSİ TERBİYE ETME YOLLARI

umre ve cuma namazı

KIYMETLİ KADIN İSİMLERİ

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ


Bugün Hiç Okunmadılar..

GERÇEK AŞK ALLAH (C.C.)

Dürüstlükte Kararlı Olmak

"Muslimanlar boyle hileli filmlere gitmemelidirler"

ask duasi

Gerçek sevgi


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
yılmaz , eylül 13 , nur , nur1 , taekwondocu_1580 , HATICE BACIM , ıboo , cankan , deda , YILMAZ42 , engin , phenomenon , 3562765831 , SAHADET_61 , duygusal , yağız ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

anayasaibretiguslzevkHz.OsmansevgilipeygamberimuykucesetkabirdeniMAN

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   medine
   ummuhan1977
   admin
   erkam_65
   EZBERiMSiN

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.