Devamlı herkesle kavga ve çekişme halinde olman, günah olarak sana kafidi
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Allah bir kulu sevdi mi, onu dünyadan korur. Tıpkı sizden birinin hastasına suyu yasaklaması gibi.


İslamiyazılar gözünüzün önünde olsun
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Haberler » seven sevilen ve özlenen erbakan


seven sevilen ve özlenen erbakan
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

         SEVEN, SEVİLEN VE ÖZLENEN ERBAKAN                                                                              


         Milletini, dinini, vatanını, canından daha fazla sevdiğine inandığım muhterem Erbakan Hocamız, 29 Ekim 1926 tarihinde dünyaya geldi. O gün, bugün vatan, millet ve bütün insanlığın mutluluğu için çalışan Erbakan Hoca, Önüne konulan engellere aldırmadan. Sabırla yoluna devam etmiştir. Yalan, yanlış sözlerle kendisini karalamak isteyenlere,  şuursuzca ve fütursuzca hakaret edenlere, anlamlı bir tebessümle cevap vermiştir 


Evet Hocam;  Duruşunla, bakışınla, ilminle insanlara örnek oldun. Fikir ve düşüncelerini saklamadan, herkesime anlayacağı lisanla ders verdin.  Zaman ve mekânların olumlu ve olumsuz şartlarına bakmadan, Hak davayı anlatmaya gayret ettin. Bilgi birikimini, tecrübeni insanlığın mutluluğu için seferber ettin. Ömür sermayeni hiç çekinmeden, ülkene, milletine ve bütün insanlığa vakfettin. 


         Hak davayı anlatma uğurda yılgınlık göstermedin,  zalimlerden korkmadın, fasıkların dedikodularından yılmadın. Azimli, sabırlı, gayretli çalışmalarınla insanların ufkunu açtın.  Sarsılmaz inancınızı ve azminizi gören insanlardan, bir kısmı sizleri kıskandı, bir kısmı parmak ısırıp seyretti, diğer bir kısmı da ümitle sevinç gözyaşları döktü.  


         Ufku dar olan siyasetçilerin ufkunu açtın. Renksiz siyaseti renklendirdin. Milletin gözündeki sis perdesini kaldırdın. Balkanlardan Kafkaslara, Kuzey Afrika' dan, Orta Asya' ya kadar uzanarak, İslam âleminin ümit ışığı, ırkçı Siyonistlerin korkulu rüyası oldun.


D-8' ve benzeri projelerinizi hayata geçirerek, Siyonist şer güçlerin planlarını bozarak, Ülkenin büyüklüğünü bütün dünyaya ilan ettin. Türk Milletine, İslam âlemine cesaret ve güven verdin. Kulluk görevinizi yerine getirirken, korkusuzca meşru olan tedbirleri alarak, gelecek nesillere örnek oldunuz.


         Bu güzel hasletinizle mensuplarınıza ve sevenlerinize, kul olarak, takdirden değil tedbirden sorumlu olduğumuzu hatırlattınız. Hiçbir tedbirin takdiri değiştirmeyeceğini inanarak, Yüce Allah’ın takdir ettiği neticeye razı oldunuz, oluyorsunuz. 


         Milletvekilliği, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, parti birinciliği, seni o kadar ilgilendirmiyor. Seni ilgilendiren halkın anlayışı, halkın isteği, halkın mutluluğu ve halkın birlikteliğidir. Bu uğurda gece gündüz çalıştığınıza, gücünüzün son noktasını zorlayarak, son nefesinize kadar Hak dava yolunda emin adımlarla yürüdüğünüze, millet şahittir bizde şahit olduk.


 


 


         Hayatınız boyunca ülkenin kalkınması, milletin huzur ve refahı için, Hasbilik içinde kalarak, hesaplı planlar yaparak siyasi stratejiler belirlediniz. Belirlediğin stratejiler ortaya koyduğun planlar doğrultusunda, büyük bir azimle ve sabırla çalıştın, didindin, direndin. Zaman geldi mahkûm oldun, yasaklandın.  Seni anlamayan veya anladığı halde anlamak istemeyenler, mahcup oldukları halde, zaman seni hep haklı çıkardı. Onurlu bir şekilde yaptığın haklı mücadeleni aziz milletimiz, İslam âlemi özleyerek takdir etti ve ediyor.


         Evet Hocam, sen insan sevgisi ve iman yüklü barış hazinesisin.  Sen, Hak puanla ölçülmez diyen, Hakkın hizmetkârısın. Sen bilinmez anlaşılmaz değilsin. Hakkın ne olduğunu şuurla anlayarak üstün tutanlar için, Hocayı anlamak kolaydır.  Hakkı anlamayanlar ile üstün tutmayanlar Hoca’yı anlamaları zordur. 


         Erbakan Hoca’yı, şan, şöhret, mevki, makam ve menfaat peşinde koşanlar anlayamaz.  Hoca’yı;  Hakka teslim olmuş, sebeplere sarılan, takdire inanan insanlar anlıyor ve anlayacaktır.  Hoca’yı; Bosnalı, Kosovalı, Çeçenistanlı, Afganlı, Azerbaycanlı, Filistinli, hülasa mazlum ve mağdur olan insanlar anlıyor ve özlüyor. 


         Hoca’yı anlayan Siyonistler, Hoca dan nefret etmeleri hayret verici değildir. Hayret edilen şey Müslüman’ın Müslüman’ı sevmemesidir. Mazlum ile zalim arasında kalan, tuzları nemli Müslümanlar, nefislerinin tesirinde kaldıkları için Hoca’ya destek veren mazlumlarla beraber olamıyorlar.  


         Ülkenin yönetiminden bin bir entrika ile uzaklaştırılan Erbakan hocanın durumuna en çok sevinen ırkçı Siyonistler olmuştur. Üzülerek ifade edelim ki, aynı sevinci bir kısım şuursuzca Müslümanlarda paylaşmaktadırlar.


         Şuursuz Müslümanların sevinçlerinden kızıp, davasından vazgeçeceğini zanneden şer güçler, Erbakan Hoca’nın azmi ve dirayeti karşısında, sinir krizleri geçirerek kahr olduklarını da görüyoruz.  Aziz milletimiz özü itibariyle Siyonizm’i ve emperyalizmi sevmediği halde, şer güçlerin yaptıklarına hala uyanamayarak,  Siyonizm’in değirmenine su taşımaları ayrıca ele alınması gereken bir husustur.  


         Türkiye' de temel insan hak ve özgürlüklerin kâmil manada gerçekleşmesi için, bu uğurda cesur adımlar atılması gerekir. Bu adımları atacak insanların ufku geniş, kalpleri merhametle dolu olmalıdır. Erbakan Hocamız hayatı boyunca gönül fatihliği yaparak milleti aslına özüne davet etmektedir. Türkiye emin adımlarla yoluna devam etmesi için kaderin gizliliğinde yatan doğum sancısının ıstırabını ancak Erbakan Hoca ve onun gibi düşünenler çekebilir. 


         Erbakan Hoca;  Her türlü dünya nimetini ve itibarını bir tarafa bırakarak mazlum milletlerin hakkını arayarak Hakkı üstün tutmuştur. Bu üstünlüğü şer güçler ve onların paralı yalakaları anladığı halde aziz milletimiz anlayamamıştır. Üzülerek ifade edelim ki yılarca Hocanın yanında yer alan bir kısım insanlarda, Hocanın  ne siyasetini nede siyasi stratejilerini anlayabilmiş değillerdir.yaptıkları yanlış çıkışlarla sadece Hoca’ya ayak bağı olmuşlardır. 


         Erbakan Hoca, hitabetindeki etkileyici ustalığını, ilim, irfanla şekillendirerek, büyük kitlelerin bilinçleşmesini becermiştir.  Ülkemizde ve dünya siyasetinde meydana gelen, değişim ve dönüşümlerin öncüsü Erbakan Hoca’nın olduğu unutulmamalıdır. 21. asrın bilge insanı ve siyasi dehası olduğunu bugün yazamayanlar yarın ister istemez yazacaklardır.


         Erbakan Hoca’nın, gürüldüler içinde yaptığı gürültüsüz devrimlerini görebilenler Hocanın  büyüklüğünü takdir etmekte,  Siyonist şer güçlerde çatlamaktadır. Sanayicisinden iş adamına, çiftçisinden köylüsüne, basınından parlamentosuna, işçisinden patronuna, memurundan bürokratından, polisinden askerine kadar her kademedeki insanlar Hoca’nın ilminden ve fikrinden istifade etmiştir.


         Hocamıza olan sesiz takdir, açık takdirden çoktur. Gün gelecek bu sesiz çoğunluk yönetimde söz sahibi olacaktır. O günleri Hocamız ve bizler görür müyüz bilemeyiz. Geleceği Yüce Allah bilir.  İstanbul’un fethini müjdeleyen Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) İstanbul’un maddeden fethini görmemişlerdir. Bizde geleceğin iktidarın görmezsek çok önemli değildir. Asıl olan, beklenilen adil düzen iktidarının temellerine ihlâsla taş koymaktır.  


            Sözün özü,   Erbakan Hoca, geçmiş ve gelecek arasında güçlü bağlandılar kurmaya çalışan maddi manevi bir köprüdür. Erbakan Hocamız görevini bizlerde görevimizi yapıyoruz.


         Not:.  Şahsımla alakalı Yerel basında çıkan  “ AK partisinin büyük bombası Alaettin Köksal AKP’ye mi geçiyor.” Yorumuna karşı verdiğim cevabı beyanatımı “fikren bütün siyasi partilere yakın bir insanım çünkü fikrim ve inancım evrenseldir.Bu manada hangi partiden teklif gelirse değerlendirebilirim”  ikamet ettiğim ilde siyasi sahada ciddi manada gündeme geliyorsam veya getiriliyorsam bu işten en fazla Saadet Partililer sevineceğine ve değerlendireceklerine, üzülerek ifade edelim ki internet üzerinden şahsımla alakalı yapılan çirkin yorumları ilgili kişilerin ferasetine ve Yüce Allah’a havale ediyorum.


 


                                                                                                Alaetin KÖKSAL


                                                                                                KOCAELİ

uyarıcı

25 Ocak 2011 Salı
4:38:28
 ALLAH ERBAKAN HOCAMIZA ACİL ŞİFALAR VERSİN.. ONU CANIMDAN BİLE ÇOK SEVİYORUM.. GECE GÜNDÜZ ERBAKAN HOCAMA DUA EDİYORUM.. O GERÇEK BİR MÜSLÜMANDIR.. ERBAKAN GİBİ BİR LİDER 100 YILDA BİR GELİR.. ERBAKAN HOCAMIZ LEDÜN İLMİNE MAZHAR OLMUŞTUR.. YAŞAYAN BİR EVLİYADIR..

Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 23.01.2011 11:57:29
Kaynak : alıntı
Yazıyı Ekleyen : mrv
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1870 kez okundu.
mrv bugüne kadar toplam 118 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

umre ve cuma namazı

Şahitlikte Bir Erkeğe İki Kadın Olmasındaki Hikmetler

itaat

Kuran'ı Resul Değil, Allah Açıklamıştır!

allahın 7 ismi


Bugün Hiç Okunmadılar..

KABEYİ YIKMAKTAN DAHA BÜYÜK GÜNAH

Gözyaşlarımdan haberdarsın Rabb'im..

Kefenin Cebi

Başörtüsü magdurları

HAREKLİ MANZARA RESMİ


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
yılmaz , eylül 13 , nur , nur1 , taekwondocu_1580 , HATICE BACIM , ıboo , cankan , deda , YILMAZ42 , engin , phenomenon , 3562765831 , SAHADET_61 , duygusal , yağız ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

hadisnebi nedirteravihTEKBmidyatameller niyetleresanaanaokuluESMAnumune

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   rositav
   gülümse
   sedo gozo
   efe utku
   nureddinbayram

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.