Şurası muhakkak ki insanlar Kıyamet günü niyetleri üzere diriltilecekler.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Şurası muhakkak ki insanlar Kıyamet günü niyetleri üzere diriltilecekler.


Yazı eklemeye vaktiniz yoksa
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Haberler » Şeker Ölçüm Çubuklarını Ücretsiz..


Şeker Ölçüm Çubuklarını Ücretsiz Dağıtabiliriz.
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

Şeker ölçüm çubuklarını ücretsiz dağıtabiliriz


gürkan tuzlu istanbul   -   11.02.2011

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ölçüm cihazı sebebiyle mağduriyet yaşayan şeker hastalarını sevindirecek bir açıklama yaptı.
Şeker ölçüm çubukları alımında Danıştay' ın verdiği yürütmeyi durdurma kararını doğru bulmadığını söyleyen Akdağ, bu konuda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşma sağlayıp, ölçüm çubuklarını doktorlar aracılığıyla ücretsiz dağıtabileceklerini bildirdi. Akdağ, "Hastalarımız endişe etmesini hem onların parasını koruyacağız hem de en kaliteli çubukları temin etmelerini sağlayacağız." dedi.

Akdağ, Swiss Otel' de düzenlenen ' Türkiye Diyabet Önleme ve Kontrol Programı Eylem Planı 2011-2014' tanıtım toplantısının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin "Ucuz olduğu için bazı üreticiler tarafından tercih edilen nişasta bazlı sıvı şekerin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri konusuyla ilgili ne tür çalışmalar yapılıyor?" sorusu üzerine Akdağ, bilimsel kurul oluşturduklarını, bu ay içinde kurulun vereceği bilgileri kamuoyu ile paylaşacaklarını belirtti.

Sağlık Bakanı, "Diyabetli hastaların şeker ölçüm cihazı çubuklarını almaları konusunda yaşanan sıkıntılar ne zaman giderilecek?" sorusuna karşılık, SGK' nın her bir şeker ölçüm çubuğu için 55 kuruşluk ödeme yaptığını ifade etti. Ancak Danıştay' ın bu ödeme şekliyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdiğini hatırlattı. Akdağ, Sağlık Bakanlığı' nın bu ölçüm çubuklarını hastanelere ortalama olarak 25-30 kuruşa alabildiğine de değindi. Hastanelerin kullandıkları miktarların çok fazla olmadığını vurgulayan Bakan, şunları kaydetti: "Hastanelerimizde yılda 7 milyon civarında kullanılıyor. SGK, 200 milyona yakın ölçüm çubuğu parası ödüyor. Biz vatandaşın parasını çarçur edecek değiliz. Gerekirse Sağlık Bakanlığı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu ile bir anlaşma sağlayıp vatandaşımıza şeker ölçüm çubuklarını ücretsiz olarak doktorlar eliyle bile dağıtırız. Hazırlıklarına başladık. Onun dışında eğer firmalar kaliteli ürünleri SGK' ya uygun fiyatlarla verirlerse eskiden olduğu gibi vatandaşlar doğrudan eczanelere gidip bu çubukları alabilecek."


' Bıçak parası' nı tarihin çöplüğüne göndereceğiz

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ' bıçak parası' alırken suçüstü yakalandığı iddia edilen ünlü kardiyolog Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Özdoğan hakkında da konuştu. Konuyla ilgili haberlerin sorulması üzerine Bakan, böyle bir olayın gerçek olmadığını umduğunu söyledi. Savcılık soruşturmasının sonucunu beklemek gerektiğini ifade eden Akdağ, bu tür yanlışların tüm hekimleri incittiğini ve toplumda yanlış bir algılama oluşturduğunu dile getirdi. Ancak sadece parası olanların hocadan hizmet alabildiği sistemi tarihin çöplüğüne göndermekte kararlı olduklarını da vurguladı.

Kaynak  :  Zaman  Gazetesi 11.02.2011  Cuma,Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 11.02.2011 17:52:02
Yazıyı Ekleyen : *ÜSTÜNBAŞ*
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1773 kez okundu.
*ÜSTÜNBAŞ* bugüne kadar toplam 175 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

umre ve cuma namazı

Şahitlikte Bir Erkeğe İki Kadın Olmasındaki Hikmetler

itaat

Kuran'ı Resul Değil, Allah Açıklamıştır!

allahın 7 ismi


Bugün Hiç Okunmadılar..

GÜZEL NAMAZ KILABİLİYORMUYUZ?

Peygamber efendimizin şefaati nasıl olacak?

Hatim-i Tai’den daha cömert fakir...

Selamlaşma Adabı

NASİHAT ÇEŞİTLERİ


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
yılmaz , eylül 13 , nur , nur1 , taekwondocu_1580 , HATICE BACIM , ıboo , cankan , deda , YILMAZ42 , engin , phenomenon , 3562765831 , SAHADET_61 , duygusal , yağız ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

TEKBmidyatameller niyetleresanaanaokuluESMAnumunepotansiyelahmeteymen

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   by_tedy
   neziha
   keyyis
   führer
   Hazarbeyoğlu

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.