İyilik insanlar arasında kesintiye uğrayabilir. Fakat iyiliği yapanla, Allah arasında hiçbir kesinti olmaz.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Şurası muhakkak ki insanlar Kıyamet günü niyetleri üzere diriltilecekler.


İnternete güvenli bir başlangıç yapın
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Eğitim Dökümanları » SİGARA İÇEMEZSİNİZ ÖĞRETMENİM !!...


SİGARA İÇEMEZSİNİZ ÖĞRETMENİM !!..
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

 SİGARA İÇEMEZSİNİZ ÖĞRETMENİM !.

YAZAN : İkram ALKAN ( e-LİYORUM ) 24 kASIM 2009 sALI

20 Kasım "Dünya Sigarayı Bırakma Günü" ve hemen ardından gelen 24 Kasım da Öğretmenler Günü olarak kutlanır.

Kutlanır kutlanmasına da o gün tiryaki olan öğretmenlerin ve diğer insanların hemen hepsi aynen sigara içmeye devam ederler. Bilmezler bile o günün sigara içilmeme günü olduğunu. Basında yer alır okumak istemezler.

Söyleriz duymazlar. Sigara içenlerde öncelik kendi nefisleridir biliyoruz ancak, o tiryakilerin içinde öyle bir kesim var ki "ASLA SİGARA İÇEMEMELİ" onlar. Bu kesim Öğretmenler.

Diğer tiryakiler; görecekleri zararı, çevrenin uğrayacağı kirliliği, ceplerinden çıkan parayı hepsi ama hepsini gözden çıkarmışlardır. Ancak öğretmenler için farklı olan bir "ÖRNEK OLMA" olgusu vardır ki asla bedeli ödenemez ve vebalinden asla ve asla kurtulunamaz.

Hatta sağlık sektöründen arkadaşlarım var, çocuklarının yanlarında, odalarında, çocukların bulunduğu ortamda ve arabalarında içtiklerinde uyarırım. Uyardığım için tepki sigarası yakarlar. Böylesine bağımlıdırlar tiryakiler sigaralarına. Öğretmen olanların ne çocuklarının yanında ne de öğrencilerinin görecekleri yerde sigara içmemeleri gerekir. Hatta sigara içiyorlarsa o mesleği bırakmaları gerekir.

Sigara İçenlere göre; sigaralarına laf edilmemelidir. İçenlerin genelinde durum böyledir. Vahimdir ama böyledir. İstisnalar vardır mutlaka ama bir elin parmakları kadar azdır.

Bugün Amerika bizi körüklese de kendisi evinde bile sigara içirtmiyor. AB sokakta sigara içmeyi yasaklamaya hazırlanıyor. Bizde kapalı mekanlarda yasaklandı da kızılca kıyametler koptu. Hele okullarda yasaklanması en büyük gelişme bence.

Okul ismi vermek istemiyorum ancak bahçesinin önünde her sabah sigara içen öğretmenler görüyorum sabahları. Lütfen derhal sigarayı bıraksınlar. Onlar kim olduklarını biliyorlar. Her sabah özellikle kafamı çevirip selam veriyorum ki yazacağımı biliyorlar bu konuyu.

Geçen yıllara göre ülke ekonomisine olan zararı düşse de yaklaşık 6 milyar dolar olan bu zehir acaba hangi tiryakinin umurunda? Bu konuda evladını, öğrencisini, arkadaşını, hastasını, çevresini ve cebini düşünmeyen tiryaki ülkesini mi düşünecek?

Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik’in en güzel uygulaması okullarda öğretmenlerin çocukların önlerinde sigara içmelerini önlemesi oldu. Öğretmen tiryaki ise “sigara içme odası”na gitmeli diyordu. Şimdi okul dışına çıksın, öğrencinin görmeyeceği yerde içsin deniyor şükür.

Eğitimini tam almış kendini bilen öğretmen asla ve asla sigara içmemeli bence. Hele öğrencinin öğretmenini kendisine en güzel model tayin ettiği dönemde kesinlikle sigara içmemelisiniz. Örneksiniz öğretmenim siz. Özellikle ilkokul öğretmeniyseniz çok daha dikkat etmelisiniz. Siz asla sigara içemezsiniz… Bakanın uyarmasına gerek bile yoktu: içmemelisiniz.

İmamlarımız da aynı. Çoğu âlimlerin sigara içmeye “günah” diye fetva verdiğini bilerek sigara tüttüremezsiniz. Hele doktorlarımızın asla mazereti olamaz. Vücuduna bilerek zarar verdiğine inandığın alışkanlığı nasıl olurda bırakamayız. İmam, öğretmen ya da doktor içerken, öğretmen öğrencisine ya da imam cemaatine ya da doktor hastasına "içmeyelim zararlıdır" diyemez, inandırıcılığınız olamaz.

Hutbede Cuma vaazı veren imam sigara zararlıdır derken cami çıkışında elinde sigara varsa o vaazında inandırıcılığı asla olamaz. İmamlar, öğretmenler, Sanatçılar, Anne-babalar, doktorlar…

Toplumun önünde örnek insanlar sigara içerek örnek olamazlar. ( Kaynak : İnternetten ALINTI . 18.03.2010 )

SİGARA' SIZ TEMİZ ÇEVRE, TEMİZ TOPLUM, SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN ELELE. . . .

NAKLEN YAZAN :  *ÜSTÜNBAŞ* 

 SİGARAYLA  SAVAŞANLAR VAKFI  ÜYESİ


 
*ÜSTÜNBAŞ*

15 Haziran 2011 Çarşamba
10:51:36
  * * * * * YAZININ TAMAMINI YUKARDAN OKUYALIM.. * * * * *

"""""""""""Söyleriz duymazlar. Sigara içenlerde öncelik kendi nefisleridir biliyoruz ancak, o tiryakilerin içinde öyle bir kesim var ki "ASLA SİGARA İÇEMEMELİ" onlar. Bu kesim Öğretmenler.

Diğer tiryakiler; görecekleri zararı, çevrenin uğrayacağı kirliliği, ceplerinden çıkan parayı hepsi ama hepsini gözden çıkarmışlardır. Ancak öğretmenler için farklı olan bir "ÖRNEK OLMA" olgusu vardır ki asla bedeli ödenemez ve vebalinden asla ve asla kurtulunamaz. """""""""

"SİGARA' SIZ TEMİZ ÇEVRE, TEMİZ TOPLUM,
SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN ELELE." (*ÜSTÜNBAŞ*)


*ÜSTÜNBAŞ*

06 Şubat 2011 Pazar
14:7:56
  * * * * SİGARA İÇEMEZSİNİZ ÖĞRETMENİM !!...
* * * * ÇOK DOĞRU SÖZ..ÖYLE DEĞİL Mİ ??...

"""""""""Eğitimini tam almış kendini bilen öğretmen asla ve asla sigara içmemeli bence. Hele öğrencinin öğretmenini kendisine en güzel model tayin ettiği dönemde kesinlikle sigara içmemelisiniz. Örneksiniz öğretmenim siz. Özellikle ilkokul öğretmeniyseniz çok daha dikkat etmelisiniz. Siz asla sigara içemezsiniz… Bakanın uyarmasına gerek bile yoktu: içmemelisiniz. """"""""

"SİGARA' SIZ TEMİZ ÇEVRE, TEMİZ TOPLUM,
SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN ELELE." (*ÜSTÜNBAŞ*)

Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 01.02.2011 13:35:46
Yazıyı Ekleyen : *ÜSTÜNBAŞ*
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1519 kez okundu.
*ÜSTÜNBAŞ* bugüne kadar toplam 175 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

allahın 7 ismi

umre ve cuma namazı

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

KIYMETLİ KADIN İSİMLERİ


Bugün Hiç Okunmadılar..

TERBİYEDE ESAS OLANLAR

o güzel yüzünü

SİYASİTTE USUL VE USLUP

LÜTFEN BAŞTAN SONA KADAR SABIR İLE OKUYUN ...

Sanki Yüregim Yerinde Cikacak..


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
yağız_1993 , genel , doğukan , vedatdüzen , namık kemal tekirdağlı , azrail , deniz yosunu , ömercan , ubeydullah , denizxfb , ORHAN AFACAN ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

ayak izibeyazfermaEl-Kahharahir zamanaDavudİBRETLİKnursuresigirlshac suresi

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   mustafabedirerzurum
   senol77
   gamzeee
   führer
   clubasya

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.