Yardıma ihtiyacı olanlara sadaka dağıtmak vehayır yapmak istediğinde, hemen yap(geciktirme)
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

“Daha vakti var, ilerde yaparım” demek, şeytanın mü’minlerin kalplerine bıraktığı bir vesvesedir.


Daha çok kişiye ulaşabilmemiz için
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Genel Makaleler » OSMANLININ YETİMLERİ


OSMANLININ YETİMLERİ
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

  Osmanlıdan bu tarafa diyeceğim amma daha da geriye gitmek istiyorum taa İslamiyetin o ilk yıllarını vardığımız zaman ,orada da müslümanları birbirlerine düşürmek için nekadar fitne ürettiler değil mi? Peygamber (sav) efendimize neler yapmadılar ki,yetrki birliktelikleri bozulsun ve dağılsınlar diye. Osmanlı zamanında da aynısını yaptılar ve bir nebzecik olsun egolarını tatmin ettiler ve yüzlerce yıl bir arada hiç bir sorun olmadan yaşayan insanları birbirinden kopardılar ve koparılanlarıda güçsüz bıraktılar. Onların güçlenmelerini de istemediler. Habire sömürdüler ve semirdiler.Osmanlının yetimleri anlamışlardı hatalarını amma iş işten çoktan geçmişti ok yaydan çıkmıştı yerine girmezdi.Perişan olmuş ortada kalmışlar dı ve o perişanlıkları hala devam etmekte... Bu yetmiyordu embesillere yetmemeliydi Türkiye biraz daha parçalanmalı ve küçülmeli idi.

    Kardeşler yüzlerce yıldır neden bir arada yaşadılar sorunsuz,acısız ve rahatsız olmadan. Bu onların istediği bir şey değildi.Kürt kökenlileribilmem hangi kökenli,lere kökenleri hatırlatılmalıydı. Ve başladılar hatırlatmaya,o insanları aptal yerine koyarak.Sanki o insanlar bilmiyorlarmışda  hangi devlet onların, onlar hangi millete ve hangi bayrağa mensup.Başlamışlardı fitne ve fucur sokmaya .Olmuyordu bir türlü.Tutmuyor du bu fitne tohumu.


    İşte şimdi zamanıydı hemen çekilelim aradan  kalsınlar karşı karşıya yesinler birbirlerini. Böyle düşünüyordu Fravun efendi. Hemen apartopar çekildi ve "Artık siz adam oldunuz kendinizi korursunuz bana eyvallah "diyip gülümseyerek.Hava dumanlanmıştı ya atmosfer biraz değişmişti ya .Kurt bu dumanlı havayı sevmezmiydi salyalarını akıta akıta ayaklarını ovuştura ovuştura...


    Heey MÜSLÜMANLAR; Allah sizi bir erkek ve bir dişiden yarattı ve kabile kabile şube şube yarattı ki tanışasınız birbirinizi anlayasınız diye,kavga edsiniz diye değil.Gelin alet olmayın bazı menfaatlarınız için yüzlerce yıldır bir arada yaşayan insanlar olarak birbirimizi hasım olarak değil birbirimizi hısım olarak görelim ve MEVLA GÖRELİM NEYLER GÜZEL EYLER.Aman ha kardeşler aman ha dikkat edelim hepimiz TOPYEKÜN DİKKAT edelim.     saygı ve selam hepinize dua hepinize olsun.

evliya

09 Şubat 2009 Pazartesi
21:34:24
 osmanlıda başarının tek sebebi büyüklere bol bol danışılması tabii cevap vermeye yetkili kişiler ve herkesin kabul ettiği adaletin kim olursa olsun çok iyi uygulanmasıydın nefs eğitiminin çok iyi uygulanması da osmanlının başarılı olma sebepleriydi..

Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 17.06.2008 14:12:13
Kaynak : GUTBETTEKİ VATAN
Yazıyı Ekleyen : nailhoca
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1801 kez okundu.
nailhoca bugüne kadar toplam 7 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

allahın 7 ismi

umre ve cuma namazı

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

KIYMETLİ KADIN İSİMLERİ


Bugün Hiç Okunmadılar..

Medine'yi Ağlatan Ezan..

KEFEN

türkiye resimleri

Resûlullah Çanakkalede

Açgözlülük...


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
yağız_1993 , genel , doğukan , vedatdüzen , namık kemal tekirdağlı , azrail , deniz yosunu , ömercan , ubeydullah , denizxfb , ORHAN AFACAN ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

adem oglukiyametkabenin yollariESMAnursimuharremevvelmaidZ LALitikaf

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   YİĞİT
   mrs. dedektif
   züleyha
   eyyupp
   MAKALE

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.