Devamlı herkesle kavga ve çekişme halinde olman, günah olarak sana kafidi
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Nafaka için harcananın hepsi Allah yolunda harcanmış gibidir, bina için harcanan müstesna, bunda hayır yoktur.


İnternete güvenli bir başlangıç yapın
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Dini Hikayeler » namaz (kılmayanlar okusun)


namaz (kılmayanlar okusun)
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

Namaz Kılmayanlar okusun
Kıyamet kopmuştu. Olağan üstü bir kalabalık vardı. Her yer insanlarla doluydu.
Kimi şaşırıp kalmış, hareketsiz bir şekilde etrafına bakınıyor; kimi sağa sola koşturuyor; kimisi de diz çökmüş, başı ellerinin arasında bekliyordu. Yüreği yerinden fırlayacak gibiydi... Soğuk soğuk terler döküyordu. Dünyadayken kıyamet, sorgusual ve mizan hakkında çok şey duymuştu. Ama mahşer meydanındaki ürperti, korku ve bekleyişin bu denli dehşet vereceğini hiç düşünmemişti. Herkes sırasını bekliyor ve sırası gelen hesabını vermek üzere çağırılıyordu. Bu arada onun ismini de okudular. Hayretle bir sağa, bir sola baktı. ' ' Beni mi çağırdınız?' ' dedi dudakları titreyerek.
Kalabalık birden yarılmış, bir yol açılmıştı önünde. iki kişi kollarına girdi. Bunların mahşer meydanının görevlileri oldukları belliydi. Kalabalığın arasından şaşkın bakışlarla yürüdü. Merkezi bir yere gelmişlerdi. Görevliler yanından uzaklaştılar. Başı önündeydi... Bütün hayatı, gözlerinin önünden geçiyordu. ' ' şükürler olsun.' ' dedi, kendi kendine ve devam etti:
' ' Gözlerimi dünyaya açtığım evde, hep dinini en güzel şekilde yaşamaya çalışan insanları gördüm. Babam ibadetlerine azami dikkate diyor, arkadaşlarıyla dini sohbetleri kaçırmıyor, malını islam yolunda harcıyordu. Annem de onun gibiydi. Ben de hep onlar gibi oldum. insanlara hizmete çalıştım. Onlara Allah' ı anlattım. Namazımı kıldım. Orucumu tuttum. Farz olan ne varsa yerine getirdim. Haramlardan kaçındım...' '
Yanaklarından gözyaşı süzülürken, ' ' Rabbimi seviyorum, en azından sevdiğimi zannediyorum...' ' diyordu. Ama bir taraftan da ' ' O' nun için ne yapsam az, cenneti kazanmama yetmez. Tek sığınağım Allah' ın bağışlaması ve rahmeti...' ' diye düşünmeden edemiyordu.
Hesap sürdükçe sürdü. Boncuk boncuk ter döküyordu. Sırılsıklam olmuştu, müthiş bir şekilde titriyordu. Gözleri terazinin ibresine takılmış, neticeyi bekliyordu. Sonunda hüküm verilecekti. Oradan çıkarıldı. Eski yerine getirildi. Biraz sonra görevli melekler, mahşer meydanındaki kalabalığa döndüler. önce ismi okundu. Artık ayakları tutmaz olmuştu. Neredeyse yığılıp kalacaktı. Heyecandan gözlerini kapamış, okunacak hükme kula kesilmişti.
Mahşeri kalabalıktan bir uğultu yükseldi. Kulakları yanlış mı duyuyordu? ismi ' ' cehennemlikler' ' listesinde geçmişti. Dizlerinin üstüne yığıldı. şaşkınlıktan dona kalmıştı. ' ' Olamaaaazzzz!' ' diye bağırdı. Sağa sola koşturdu. ' ' Ben nasıl cehennemlik olurum? Hayatım boyunca Allah yolunda hizmet eden insanlarla birlikte oldum. Onlarla beraber koşturdum. Hep rabbimi anlattım.' ' diyordu.
Gözleri sağanak olmuş, titrek vücudunu ıslatıyordu. Görevliler, kollarından tuttular ve kalabalığı yararak onu alevleri göklere yükselen cehenneme doğru götürmeye başladılar.
çırpınıyordu... Bir kurtuluş yok muydu? Bir yardım eden çıkmayacakmıydı? Dudaklarından kelimeler kırık dökük, yalvarmayla karışık döküldü... ' ' Oruçlarım... Okuduğum Kur' anlar... Namazım... Hiçbiri beni kurtarmayacak mı?' ' diyordu. Bağıra bağıra yalvarıyordu. Alevlere çok yaklaşmışlardı. Başını geriye çevirdi. Son çırpınışlarıydı.
Resulullah, ' ' Birinizin kapısının önünden bir nehir aksa ve o, bu nehirde her gün beş kere yıkansa, acaba üzerinde hiç kir kalır mı? işte bu, beş vakit namazın misalidir. Allah onlar sayesinde bütün hataları siler.' ' buuyurmamışmıydı? Bir kere daha ' ' Namazlarım da mı beni kurtarmayacak?' ' diye düşündü ve ' ' Namazlarım...' ' diye hıçkırdı.
Görevliler hiç durmadılar. Yürümeye devam ettiler ve sonunda onu dipsiz cehennem çukurunun başına getirdiler. Alevlerin harareti yüzünü yakmıştı. Son bir defa dönüp geriye baktı. Artık gözleri de kurumuş, ümitleri sönmüştü. Başını öne eğdi. iki büklüm olmuştu.
Kollarını sıkan parmaklar çözüldü. Görevlilerden biri onu itiverdi. Vücudunu birden bire boşlukta buldu. Alevlere doğru düşüyordu. Tam bir kaç metre düşmüştü ki bir el onu kolundan yakalayıverdi. Başını kaldırıp yukarıya baktı. Onu düşmekten kurtaran uzun ve beyaz sakallı bir ihtiyardı. Kendisini yukarıya çekti. üstündeki, başındaki tozu silkeleyerek ihtiyarın yüzüne baktı:
- Siz kimsiniz?
- Ben senin namazlarınım.
- Neden bu kadar geç kaldınız? Son anda yetiştiniz. Neredeyse düşüyordum.
ihtiyar acı acı gülümseyerek başını salladı:
- Sen beni hep son anda yetiştirirdin, hatırladın mı?
...
Gözlerini açtığında yatağındaydı. Kan ter içinde kalmıştı. Bir iç çekti ve ' ' Elhamdülillah çok şükür ki rüyaymış.' ' dedi. Sonra dışarıdan gelen sese kulak kabarttı. Yatsı ezanı okunuyordu. Bir ok gibi yerinden fırladı. Abdest alacaktı..
Zeynep İrem

09 Mayıs 2008 Cuma
22:31:35
 inşallah inşallah kabul olur


Zeynep İrem

06 Mayıs 2008 Salı
8:27:3
 AMİN HEPİMİZİN KABUL ETSİN.AMA SADECE NAMAZ KILMAK YADA İBADET ETMEK İNSANLARI KURTARACAK DİYE BİR AYET,HADİS ŞU ANA KADAR DUYMADIM.İSLAMA NASIL HİZMETLER YAPTIĞIMIZ ÖNEMLİ OLAN HAYATIMIZ BOYUNCA ^^YA İSLAM YOLUNDA ÖLÜRÜZ YADA KÜFR YOLUNDA ÇÜRÜRÜZ^^ HEP BU DÜŞÜNCEYLE HARAKET ETMELİYİZ ARKADAŞLAR.KALDIKİ ESKİ TARİHLERDE ADD VE SEMUD KAVİMLERİ İSLAM TARİHİ BOYUNCA ALLAH(C.C.) A EN ÇOK İBADET EDEN KAVİMLERMİŞ.AMA ALLAH'Ü TEALA ONLARI HELAK ETMİŞTİR.SEBEBİ SADECE İBADET ETTİKLERİ İÇİN VE İSLAMİYET YOLUNA HİZMET YAPMADIKLARI VE HARCAMADIKLARI İÇİNDİR.HELAK OLMAYANLARDAN OLMAMIZ TEMENNİSİYLE ARKADAŞLAR DUALARINIZ KABUL OLSUN.

Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 17.06.2008 14:12:13
Kaynak : düzceforum
Yazıyı Ekleyen : Zeynepes
 Bu  yazı Bugün 1 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 2694 kez okundu.
Zeynepes bugüne kadar toplam 28 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

KIYMETLİ KADIN İSİMLERİ

Sıkıntı anında çekilecek tesbihler..

Göz Alıcı kareler


Bugün Hiç Okunmadılar..

zor bir yazı

BERAT KANDİLİ

farkında mısınız??

Sahi sen kimsin?

siz müslüman kanı içmeye devam edin...


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
dilara_gülşeni , tezin , eatas , halide , kunduz , asılbekova , asilbekova , faruk bin samet , canercansu özanlı ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

efendim bendim sanakumarmusaIckiPEYGAMBERLERmanileryazı eklemehanefiinfakanna

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   mustafabedirerzurum
   BritneyS
   bucak
   mnihatmalkoc
   king611967

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.