Allah bir kulu sevdi mi, onu dünyadan korur. Tıpkı sizden birinin hastasına suyu yasaklaması gibi.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Bir kısım insan vardır, Allah'ın mülkünden haksız bir surette mal elde etmeye girişirler. Halbuki bu, Kıyamet günü onlara bir ateştir, başka değil.


Sitemizi destekleyin
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Genel Makaleler » KAN KIRMIZI GÜL


KAN KIRMIZI GÜL
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

KAN KIRMIZI GÜL


KAN KIRMIZI GÜL resimleri - islamiyazilar.comO gün yine sinifta onu izliyordu. O kadar güzel gülüyordu ki ona gülüm demeye bile kiyamiyordu uzun süre seyretti gül yüzünü içinde çaglayanlar akiyor güller açiyordu ona baktikça .
Bir anda arsiz bir kahkaha ile kendine geldi neydi onlariböylesine istahlandiran anlamamisti.
Pek konuþmazdi zaten dinlemeyi tercih etti. Gülünün dogum günü partisi varmisbu gece tüm sinif davetliymis. Içlerinden biriyle dans bile edecekmis. Duyunca sevinç kapladiiçini neredeyse ölecekti heyecandan fakat birde sart vardi. En güzel kirmizigülü getiren dans edecekti gül yüzlüyle. Tamamdi gülleri iyi tanirdi dillerinden anlardi kirmizien gizli asigiyim demek degil miydi?Evet evet gizli askini bulmak için planlamistibu oyunu.
Zil çalar çalmaz disari atti kendini. Ancak disari çikip beyaz örtünün üzerinde yürümeye baslayinca farkina vardi. Bir metre karin yagdigi havanin buz kestigi havada nerden bulacaktitaze kirmizi gülü. Yinede bir umut diyerek gezdi sehirdeki tüm çiçekçileri deli misim sen diyordu gittigi her kapi bu mevsimde mi? Kendide biliyordu ama ne yapsin. Içi titredi yine ona dokunamayacak gül kokusunu alamayacakti. Içi hasretle kavrulurken takatinin kalmadiginihissetti yanindan geçtigi gül agacinin dibine kivrildiyaprak bile yoktu dallarda masumca bakip yalvarmaya basladine olur ne olur bir gonca aç ki kokusunu alip ellerine dokunabileyim diyordu. Bu yakarislarigöz yaslari takip ediyordu. Birden saatine takildi gözü parti çoktan baslamisti kim bilir kimin kollarindaydi simdi. Pencereden görme umuduyla kafasini kaldirdive içi ürperdi aman ALLAH' im gül açmiþ gülüm için açmis derken kuruyan gözleri tekrar doldu gül açmisti fakat beyazdi. Beyaz safligi simgelerdi ama nasil anlatacakti bunu gülüne o kirmizi istiyordu bu kez umutsuzca egdi basini. Gülün hemen yanýnda ki çatiya bülbül konmus onlari izliyordu. Genç adamin agzindan bir gül dedi bülbül güle gül gülmedi gitti gül bülbüle bülbül güle yar olmadi gitti dizeleri dökülüyorken birkaç damla kan damladi önüne tekrar kafasini kaldirdiginda o acidolu sevgi dolu fedakarligi gördü bülbül dayanamamis feda etmisti canini kaniyla kizartmisti gülü.
Itinayla kopardi gülü ve kosarak gülünün evine dogru ilerledi geç kalmamaliydi bülbül için yetismeliydi
Eve geldiginde ürkerek çaldi kapiyi gülü açti ve gülümsedi hemen gülü uzatti benimle dans eder misin dedi ve yaninda duran zengin arkadasini fark etti. Kiz maalesef en güzel gülü o getirdi dedi ve elinde ki altin gülü gösterdi.
Boynu yine büküldü genç adamin agzindan yine su sözler döküldü bir gül dedi bülbül güle gül gülmedi gitti gül bülbüle bülbül güle yar olmadi gitti.


KAN KIRMIZI GÜL resimleri - islamiyazilar.com


 


KAN KIRMIZI GÜL resimleri - islamiyazilar.com


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 
Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 31.10.2008 12:45:30
Yazıyı Ekleyen : reyyan.server
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 9024 kez okundu.
reyyan.server bugüne kadar toplam 116 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

KIYMETLİ KADIN İSİMLERİ

Avlanmak günahmıdır avcılık günahmıdır harammıdır

Sıkıntı anında çekilecek tesbihler..


Bugün Hiç Okunmadılar..

ZİKR" : ALLAH’I HATIRLAMA

İNSANLARIN KALBİNİ YAPMAYA ÇALIŞIN

NİKAH DUASI

EVLENİCEK ERKEKLERE TAVSİYELER

Fatih'i Fatih Yapan Niyetinin Büyüklüğüdür..


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
veteriner , 26kızılcıklı26 , ffahriyer , kullum , memetto , ASO , mehmetali , 30464501126 , surali , talha. , vedat aydın , ubeyde , çınar ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

asr suresianamaashabıgönül dostlarısafa ve merveminelgeleyDoğum günügarip hadisSeccadem

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   nailhoca
   anahro
   flatron613
   inci ikra
   hakyolcusu

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.