“Daha vakti var, ilerde yaparım” demek, şeytanın mü’minlerin kalplerine bıraktığı bir vesvesedir.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Diline sahip ol. Evin sana dar gelmesin. Günahların için ağla.


Başlangıç sayfanıza talibiz
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Genel Makaleler » Herşey aynı seyrediyor


Herşey aynı seyrediyor
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

Peygamberlerin hayatlarında var olan her sahnenin, bizi ilgilendiren ve ders almamız gereken yönleri vardır. Son Peygamber Hz. Muhammed (SAV)' in risaleti evrenseldir. Bundan dolayı O' nun hâl, hareket ve sözleri kıyamete kadar gelecek bütün insanları yakından ilgilendirir. Böylesine önemli bir gerçeğe dikkat çekiyoruz. Bu husus anlatacaklarımız/ele alacak olduğumuz meselelerin temeli olacaktır.


Mir’ac, Efendimiz' in Mekke döneminde cereyan etmiştir. O dönemi bir özetlememiz gerekiyor. Bu bize meselenin günümüze bakan yönünü aydınlatacaktır.


İlk Müslümanlara zulüm odakları dayanılması güç işkenceler yaptı. Bu durumda Efendimiz ashabına Habeşistan' a gitmelerini tavsiye etti. Dedi ki: "Orada bir hükümdar var. Kimseye haksızlık yapılmasına göz yummaz. Orası emin bir yerdir. Allah (CC), başka bir kapı açıncaya kadar oraya gidin..."


Dolaylı da olsa Müslümanlar yapılan zulümlerle sınırdışı edilmişlerdi. Sınırdışı edilen o Müslümanlar için sığınacakları bir "yer"leri vardı.


Düşünebiliyor musunuz? Bugünün Müslümanları sınırdışı edilse, kendilerini bağrına basacak bir din kardeşi bile yok. Sizin başınıza gelse hangi "Müslüman ülke"ye sığınabileceksiniz? Var mı böyle bir ülke?


O gün bütün baskılara rağmen İslâmiyet kalbleri fethediyordu. Hz.Hamza (RA), Hz.Ömer (RA) Müslüman olmuştu; Kral Necaşi Müslümanları bağrına basmıştı. Kaba kuvvet vız geliyordu. Bunu farkedince müşrikler bu defa "Genel Boykot" ilân ettiler. Bugünkü ifade ile ambargo koydular.


21. yüzyıldayız. Ne gibi bir değişiklik var?Aynı şer odaklarının takipçileri aynı metodları takibetmekte: Açlık, hastalık, yalnızlık, itilmişlik, işkence...


Herşey aynı seyrediyor.


Bu acı ve ıstırap devam ederken Efendimiz iki büyük desteği olan amcası Ebu Talib ve eşi Hz.Hatice (r.anh)' yi peşpeşe kaybetti. Müslümanlar Hz.Peygamber Efendimizle çok hüzünlü seneler geçiriyordu.


Günümüz Müslümanları da  bir amaçdan yoksun kaldığından beri başına mermiler, bombalar, zehirli gazlar dökülmeye başladı.


Efendimiz Taif' e gitti.


Netice herkesçe mâlûm.


Asrımızda yere düşen Tevhid bayrağını kaldırıp dalgalandırmaya çalışanlar "çağdışı" görülmekte "mürteci" sayılmakta, süründürülmektedirler.


Böylesine olaylar cereyan ederken Allah (CC) Peygamberimizi bir gece alıp keyfiyeti bizce meçhul mekânlara yükseltti.


Geri döndüğünde İslâm, dünyanın dört bir yanına kök saldı.


Bizler de dayanılması imkânsız acı ve ıstıraplarla yüzyüzeyiz. Onlar kadar metanetli de değiliz. İslâm' la irtibatımız da çok zayıfladı.


İnanıyor ve duâ ediyoruz ki, Rabbımızdan basiretimizi açıp ardından Medine dönemini başlatmasını diliyoruz. Olaylar neticenin böyle olacağı yönünde bize ümit veriyor. Çünkü her yokuşun bir inişi, her kışın bir baharı, her olumsuzluğun bir olumluluğu vardır.

zülal

31 Mart 2009 Salı
17:27:44
 İnanıyor ve duâ ediyoruz ki, Rabbımızdan basiretimizi açıp ardından Medine dönemini başlatmasını diliyoruz. Olaylar neticenin böyle olacağı yönünde bize ümit veriyor. Çünkü her yokuşun bir inişi, her kışın bir baharı, her olumsuzluğun bir olumluluğu vardır.
allah razı olsun zahmetiniz rahmet olur inşallah

Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 31.03.2009 15:33:05
Yazıyı Ekleyen : zuvay
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1416 kez okundu.
zuvay bugüne kadar toplam 268 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

Şahitlikte Bir Erkeğe İki Kadın Olmasındaki Hikmetler

umre ve cuma namazı

şehid


Bugün Hiç Okunmadılar..

Herşeyimi cumhuriyete mi borçluyum?

SEVMEYİ BİLİYOR MUYUZ?

söylesemmi

Hazret-i İsa Gökten İnecek

SEYYİDÜN NEBİ......


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
yılmaz , eylül 13 , nur , nur1 , taekwondocu_1580 , HATICE BACIM , ıboo , cankan , deda , YILMAZ42 , engin , phenomenon , 3562765831 , SAHADET_61 , duygusal , yağız ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

ilk ezannas suresiswfarabasalih insanerkamikramdua nediraileYusuf as

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   Malvina22
   gizliii81
   Ebu Musab
   huseyini
   gülümse

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.