Allah bir kulu sevdi mi, onu dünyadan korur. Tıpkı sizden birinin hastasına suyu yasaklaması gibi.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Bizimle münafıklar arasında yatsı ve sabah namazlarında hazır bulunma farkı vardır. Onlar bu iki namaza muktedir olamazlar.


Başlangıç sayfanıza talibiz
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Aile Hayatı » HAYDİ, SEN DE KALDIR YÜREĞİNDEN BİR..


HAYDİ, SEN DE KALDIR YÜREĞİNDEN BİR ENGELİ
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

…Huzur isteriz değil mi? Sevgiyi özleriz, saygı görülmeye imreniriz. Peki huzurun yalnız tadı olur mu? Olmaz… Ya sevdiğin biri ya çocukluğunu paylaştığın oyuncağın olmalı ya da onları düşünürken gözlerin parlamalı, dudaklarında tarifsiz bir tebessüm belirmeli ve de yapmaktan hoşlanıp karşılığı olarak biraz mutluluk beklediğin güzelliklerin yüzünde izleri görülmeli ( kimse görmese de sen orda olduklarını bilmelisin).Bunlar olmadan ‘huzur’ kelime olarak ne katar canımıza… Sevgiyi tatmadan, tattırmadan nasıl bilebiliriz masum yüreklerin varlığını, saygıyı göstermeden alabilir miyiz? İşte böyle sevgi ve saygı huzurun bir parçası.
Huzur dedik, sevgiyi, saygıyı, özlemi andık, karşılığında ufak bir mutluluğun izleri; aslında kimsenin bilmemesi gereken güzelliklerin varlığını görmek dedik. Bu güzellikler nerden, nasıl gelir peki? Yardım desem hatırlar mıyız biraz kendimiz? Misâlen sen hiç uzattın mı elini karanlıkta kalmış birine, ya sen gülümseyiverdin mi sokaktan geçen bir çocuğun masum bakışlarına, peki ya sen yoldan geçmeye çalışan bir teyzeye yardım edip hayır dualarını beklemedin mi? Aslında sen kendine yardım bekliyorsun ki yardım ediyorsun bir ayna misali. Allah(c.c)’a el açıp yardım dilemedin mi? Dilemeyi bir kenara gözyaşların dinmeyecekmişçesine yardım dilenmedin mi? Peki vermeyi biliyor muyuz ki istemeye yüzümüz olsun.
Farkında mısın acaba? Bir meslek sahibiyle kaç masum insanı kurtardığının. Farkında mısın? Bir dilim ekmekle kaç günahsız çocuğu hayata bağladığının . Farkında mısın? Bir oyuncakla kaç annenin evladının mutluluğunu paylaşmaya vesile olduğunun. Düşün! Sen bir babaya iş imkânı sağlarsın. Baba çalışır ve evine ekmek götürür. Ailesini doyur sonra kendi karnını doyurduğunda da güçlenir, sağlığı iyi olur ve daha azimli çalışır. Evine götürdüğü ekmeğin yanında birde bir çocuğun mutluluğunun gizlendiği bir oyuncak gelir. Çocuğu bu mutluluğu yaşarken annesi de evine gelen huzuru, güzelliği görüp güçlenir, bu sevinci tekrar yaşamak dileğiyle anılarına katar.
Hani bir laf vardır: Bir insanı düzeltirsen Dünya düzelir. Yardım da böyledir. Sen birine yardım edersin, yardımla birlikte yardımı ona da öğretirsin, o da başkasına yardım eder, bu böyle sürüp gider, dünyayı sarar ve belki de insanlığı kurtarır ve unutma ki dönüp dolaşıp geleceği yer yine sendir. Çünkü her insan muhtaçların grubuna bir üyedir: Yarın ne olacağını bilemezsin. Bir de bakmışsın ki yardım etmen gereken yerde yardım bekliyor bulmuşsun kendini. Keşkeler içinde kıvranıyordun ve bu dünyanın keşkeleri değil yalnız seni dürten. Bunları yaşamak, yaşatmak senin elinde. Uzat elini insanlığa, uzat elini geleceğin parlak günlerine ki geleceğin umutları bir günün sabahında ‘of bir gün daha’ yerine ‘GÜNAYDIN HAYAT’ diyebilsinler, ‘bu gün yaşanılması zor acıların bilmem kaçıncı günü’ demek yerine ‘BU GÜN MUTLULUKLARIN, GÜZELLİKLERİN PAYLAŞIP ARTTIĞI, YENİ UMUTLARIN DİLE GELMESİNİN YENİ BİR GÜNܒ diyebilsinler…Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 26.01.2013 21:50:48
Kaynak : yardımı hatırlamak manasında
Yazıyı Ekleyen : mnvvr
 Bu  yazı Bugün 2 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1639 kez okundu.
mnvvr bugüne kadar toplam 2 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

KIYMETLİ KADIN İSİMLERİ

Avlanmak günahmıdır avcılık günahmıdır harammıdır

Sıkıntı anında çekilecek tesbihler..


Bugün Hiç Okunmadılar..

İhlas Suresi

HAMRÂ'ÜL ESED SEFERİ

SEVMEK DÜŞMEK DEMEK

İLTİFATLARA KAVUŞTU

ORUÇ


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
ACATAL , feyza , baby , gürko , ismet , firuze0762 , melinay , @WEMS@ , şehid asker ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

lokman hekimHasantesbihresYORUMLARihlasdostlukazamarabamihrican

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   S@LİH
   I.Akin
   dostaaşık
   burok
   Fuat Türker

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.