İçinde çocuk bulunmayan evde, bereket yoktur
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Şurası muhakkak ki insanlar Kıyamet günü niyetleri üzere diriltilecekler.


İslamiyazılar gözünüzün önünde olsun
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Genel Makaleler » GERÇEKLERİN İÇİNDE,YALANLARLA YALNI..


GERÇEKLERİN İÇİNDE,YALANLARLA YALNIŞLARLA YAŞAMAK.
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

Hakkı batıl ile örtmeyin ve hakkı gizlemeyin. (Kaldı ki) siz (gerçeği) biliyorsunuz. (Bakara Suresi, 42)


Ben, cinleri ve insanları yalnızca Bana ibadet etsinler diye yarattım.


(Zariyat Suresi, 56)


Allah ü Teala yaratılış gayemizni O na kulluk olduğunu Yüce  Kitabımız Kur anı Kerimde bize bildirmiştir.Mü min kişi Allah ü Teala ya kulluk görevini yine O nun  bildirdiği şekilde yapar, teslim olur ve iman eder.


İman teslimiyettir. İmanın teslimiyet olduğunu yine ayetlerle  anlıyoruz.İman ettim diyen insanın bile bile   Allah ü Teala nın  ayetlerini hiçe sayarak yapmış olduğu  hal ve hareketleri yaşam tarzı  ne kadar doğrudur sizce?


 


De ki: "Şüphesiz benim namazım, ibadetlerim, dirimim ve ölümüm alemlerin Rabbi olan Allah ındır."


 (En am Suresi, 162)


Kim İslam dan başka bir din ararsa asla ondan kabul edilmez. O, ahirette de kayba uğrayanlardandır


. (Ali İmran Suresi, 85)


Bir Müslüman bu ayetleri  okuyup iman etmişse, ayetteki gerçekleri anlayıp yinede,  hayatına yalan yanlış İslami kavramları  alması, şefaatı, kurtuluşu  sahtekarların kapısında  araması onlara  kul olması  ne kadar doğru olabilir? Hakla batıl yan yana  duramaz bunu her iman eden müslümanım diyen bilir!


İslam dini  tüm delilleri  anlatımı ile Yüce Kitabımızda  açık ve net  bize
iletilmiş rehber olarak Peygamber Efendimiz(s.a.v)
görevlendirilmiştir.Aklı olan bir insan kurtuluşu yalan yanlışların
içinde değil gerçeklerde aramalı.Fakat bugünkü  toplum maalesef  şeyhlerde, sahte  alimlerde  ve  pek çok şirkin içinde arıyor.


Gerçekleri,  gerçek olan bir  kaynaktan yani  Kur an-ı Kerimde aramak neden bu kadar zor  geliyor   acaba? Oysa  her şey  apaçık bildirilmiş  kaynak  elimizde   reçete  elimizde iken neden  GERÇEKLERİN İÇİNDE,YALANLARLA  YALNIŞLARLA YAŞAMAK.


Sokaklarımıza  çevremize baktığımızda gayet güzel kapanmış bayanlar görüyoruz. Ve  yanlarında  açık saçık kızları. Bu  bayanlara neden  kapandığını sorsak Allah’ü Teala’nın emri olduğunu bizlere söylerler hatta  anlatımlarının üzerini birde ayetlerle süslerler. Sonuna da eklerler Elhamdülillah mü miniz.


İman teslimiyettir diyoruz  şartsız teslimiyet  neden niçin demeden  boyun eğmek Peki  kardeşim bu nasıl bir teslimiyet  sen  Allah ın emrine  uyarken yanındaki  kızın   Allah’ın emir ve yasaklarını  hiçliyor  kabul etmiyor. Ve sen bir mü’min olarak buna göz yumuyorsun! Allah ın emir ve yasaklarını  anlatamamış  hayatına geçirememişsin   sor  şimdi kendine    acaba  sen başına  bir  başörtüsü  attın diye  iman ettin mi?


 


Allah ü Teala erkeklere  ve kadınlara hitap ederken  hanımını tesettüre  sok, kızını  aç ortaya  koy   mu  diyor? Bir  baba ki,  seccadede  Allah ü teala ya el  açacak  muhabbet duyacak   sokağa  çıkınca   kızını  uygunsuz  kıyafeti ile  yanında  taşıyıp  işte  bu  benim kızım buyurun diyecek!   Bu  insan nasıl iman etmiştir  sizce?


 


Yalan ve  yalnışlar  burada hemen devreye  giriyor hayatımızda. Kızıma  anlatıyorum  anlamıyor  kapanmıyor  veya  daha  yaşı genç  ilerde inşallah  kapanır. Siz  bu yalanlarla   kendinizi   ve  sahte  Müslümanları  kandırabilirsiniz. Ben şunu derim Allah’ü Teala’nın  ayetleri  varsa  önünüzde  ve  iman etmişseniz  bahaneniz olmamalı. Gerçekleri  bile  bile  yalana   yanlışa  zemin hazırlayıp  birde  bu zemini hoş göstermek için  süslü  kelimeler  kullanmayın. Bunları  yapıyorsanız  siz  iman etmemişsiniz,  kendinizi  kandırıyorsunuz.


İslamda  iki zıt  düşünce  yan yana  gelmez. DOĞRUNUN DOĞRUSU OLMAZ. Dinimizin her emri ve yasağı kesindir. Müslüman bunu  bilir, anlatır  yaşar ve yaşatır.


 Kur’anı Kerim hayatımıza  ışık. Neden  yavrularımızı  Onun ışığından o kaynaktan eğitmıyoruz? Peygamber Efendimizin rehberliğini  adım adım takıp etmiyoruz da  salı veriyoruz  sokaklara.Bu kaynaklarla eğitilen İslami hayatına geçiren  ailelerin  çocuklarına baktığımızdaı  neden  genç yaşlarında  Allah’ın  emir ve yasaklarına uymakta  zorlanmadıklarnıı   teslim olduklarını  göreceğiz. Demek ki, eğer  bir şeylerde  noksanımız  varsa,güç yettiremiyorsak   bu bizlerden, ilmimizden  körlüğümüzden sağırlığımızdan  ve en önemlisi  cahilliğimizden kaynaklanıyor.


YALANLARI,YALNIŞLARI  hayatımıza  nasıl da  rahat   alabiliyoruz!


Allah ı ve iman edenleri aldatırlar. Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatıyorlar ve şuurunda değiller.


 (Bakara Suresi, 9)


Bu gün toplumun  dilinden düşmeyen şu  cümleye  bakın. Ben, kızım , komşum   kapalı değil  fakat  kalbi çok temiz  imanlı  deniliyor. Kalp temizliğini  vurgulayanların şunu  bilmesi  gerek,eğer  kalbin temizse  iman etmişsen   Allah’ın ayetlerine  sarıl  yaşa ve yaşat.Bu  süslü  laflarla kendini  kandırma.Başkalarına da  bu  sözlerini onaylatma.Namaz  kılmamızı Allah’ü Teala  emrettiği gibi tesettürümüzü de  yine Yüce Rabbimiz emrediyor.Şimdi  işimize  gelen ayeti  hayatımıza  geçirip   diğer  ayeti  görmemezlik   sizce  ne  kadar doğru?


“…Yoksa
siz, kitabın bir bölümüne inanıp da bir bölümünü inkar mı ediyorsunuz?
Artık sizden böyle yapanların dünya hayatındaki cezası aşağılık
olmaktan başka değildir; kıyamet gününde de azabın en şiddetli olanına
uğratılacaklardır. Allah, yaptıklarınızdan gafil değildir.


 (Bakara Suresi, 85)”


 


Yüce  kitabımızın ayetlerini  hayatımıza  tam olarak geçirmeli  bilerek  ayetlere sırtımızı  dönmemeliyiz. Ailemizin çevremizin kalbi kırılmasın diye  ayetleri terk edemeyiz. Müslümana yakışmayan bir  hareketi   bile  bile,  olsun  olabilir  diye  onaylamamalıyız. GERÇEKLERİ  YALAN YALNIŞLARLA   kapatmamalıyız.


İman eden kişi her an cihadadır.Çevresi ile,eşi ile  çocuklarıyla  hayatın zorluklarıyla.Bütün bunları  yaşarken bizlere bildirilen “gerçeklerin içine yalan ve yanlışları “ hayatımıza   almazsak  imanımız  daha güçlü olur.İslam gerçeklerin saklanacağı, nefse göre emirlere uyulacak din asla değildir.


Namazını kıl  açık ol, borcun  varsa kredi çek faize  el uzat  diyemeyiz. Orucu tut zekat vermesen de olur  veya   yapılan  yanlışlara, şirklere  bile  bile  göz  yumamayız.


Hakkı batıl ile örtmeyin ve hakkı gizlemeyin. (Kaldı ki) siz (gerçeği) biliyorsunuz.


(Bakara Suresi, 42)


Allah’a
inanıyorum iman ettim deyip, Allah’a ortak koşanlar.Allah’tan başka
ilah yoktur gerçeğini bilip kendine ilah edinenler nasıl iman etmiş
oluyorlar?


Kur’anı Kerimin anlattığı gerçekleri, kendi dünyalarında yalanlar ve yanlışlarla süsleyenler kaybedenlerden olacaktır.


"Hem Rabbimiz in bizi salihler topluluğuna katmasını umarken ne diye Allah a ve bize Hak’tan gelene inanmayalım?"


 (Maide Suresi, 84)


İnkar edenler ve ayetlerimizi yalanlayanlar; işte onlar, çılgın ateşin arkadaşlarıdırlar.


 (Maide Suresi, 86)


Kalplerde fitne, vicdanlarda pas oldukça,haramı helal, helalı haram  gördükçe  yalanları yanlışları  doğru  kabul ettikçe, Kur’an dan uzaklaşıp,Hak Kelamını  terk ettikçe, nefsimize dizginleri verdikçe  “GERÇEKLERİN İÇİNDE YALAN YALNIŞLARLA  YAŞAYACAĞIZ

Yasemin Ataman


Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 04.01.2012 23:25:36
Yazıyı Ekleyen : bendeyar
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1849 kez okundu.
bendeyar bugüne kadar toplam 6 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

GERÇEKLERİN İÇİNDE,YALANLARLA YALNIŞLARLA YAŞAMAK.

Allah'ın Yaratma Sanatı Kelebekler

ALLAH TEALA’YI SEVDİĞİNİ Mİ SANIYORSUN?

Bayramın Rûhu

içki ve kumar


Bugün Hiç Okunmadılar..

HAYIRLI CUMALAR

İmanla ölmek marifettir dua

RABBİM!!! konuş benimle...

KEŞKE HERGÜN CUMA OLSA,,,

UHUD


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
yılmaz , eylül 13 , nur , nur1 , taekwondocu_1580 , HATICE BACIM , ıboo , cankan , deda , YILMAZ42 , engin , phenomenon , 3562765831 , SAHADET_61 , duygusal , yağız ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

zor bir yazı10 hadisinsan resmielailahi sesdinlerölümden sonraMuhammedrahmanumulur ki

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   mustafabedirerzurum
   de da
   helenya
   ŞAKİROĞLU
   Nil-Gün-89

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.