İyilik insanlar arasında kesintiye uğrayabilir. Fakat iyiliği yapanla, Allah arasında hiçbir kesinti olmaz.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Devamlı herkesle kavga ve çekişme halinde olman, günah olarak sana kafidi


Başlangıç sayfanıza talibiz
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Genel Makaleler » FİTNE KATİLDEN BETERDİR


FİTNE KATİLDEN BETERDİR
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

          FİTNE KATİLDEN BEDERDİR.


 


           Siyasi sahada, siyasetçilerin ve siyasi partilerin yaptıkları gizli, açık eylem ve söylemlerini, parti içi meseleler diyerek saklamanın bir manası kalmadı. Halktan gizli olarak saklanan bazı söylem ve eylemler, doğru veya yanlış olarak yapılan iç ve dış pazarlıklar,  gün gelir birileri tarafından önümüze fitne olarak konulabilir.


         Zaman sureci içinde, milletin kafasını karıştıracak olan, bu tip fitnelerin önlenmesi için,  Devlet sırrı dışındaki tüm olaylar ve konuşmalar milletten gizlenmemelidir. Halk öğrenmek istediği birçok siyasi meseleyi, doğru veya yanlış olarak internet denilen iletişim aracından kolayca öğrenebilmektedir.


         İslam âlemi olarak, İslam ülkelerinde meydana gelen iç ve dış siyasi olaylara duygusallıkla, kin ve nefretle bakarak değerlendirmemeliyiz. Mısır halkı; özgürlüklerin genişlemesi için, 30 yıldan beri devletin başında oturan Hüsnü Mübarek’e ve yönetimine karşı yapılan direnişi saptırmak ve gerilime meydan verecek yorumların. İçteki ve dıştaki bazı gazetelerin attığı yanlış manşetlerin tesirinde kalmamalıyız.


         Dün Hüsnü Mübarek’in icraatlarına ses çıkarmayanlar, bugünlerde “ SON FİRAVUN DÜŞÜYOR. FİRAVUN’A SİYONİST DESTEĞİ” gibi manşetler atanların maksatların ve gizli planlarını çok iyi tahlil etmeliyiz. İslami hassasiyetlere önem veren gazetelerde atıkları manşetlere dikkat etmelidirler. Kaş yapalım düşüncesiyle kendilerine ve okuyucu kitlelerine zarar vermemelidirler.


         Hüsnü Mübarek için  “ SON ZALİM GİDİYOR. ZULÜMLE ABAT OLACAĞINI ZANETEN HÜSNÜ, BERBAT OLARAK DÜŞÜYOR. ALMA MAZLUMUN AHİNİ ÇIKAR AHESTE -AHESTE” gibi ve benzeri manşetler atmaları çok daha isabetli olur. Zira son din olan İslam’a inandığını ikrar eden hiçbir insana “ FİRAVUN” denilmez. Yaptığı ameline göre zalim, hain, fasık, denilebilir.


 


         Şarlara göre pozisyon alan, dünün efendimcilerini,  bugünlerde samimiyetsiz birer hürriyetçi ve özgürlükçü olarak halkın karşısına çıkmalarına üzülüyorum ve irkiliyorum.   Ruh yapılarını ve siyasi ferasetlerini yakinen bildiğim yeni yetmelerin  ve şartlanmış materyalist eski kafalı siyasetçilerin, içte ve dışta yaşanılan siyasi olayları örtbas etme acemiliklerini ve tutarsızlıklarını gördükçe,  milletim adına eyvah diyorum.


         Kim nasıl hesap yarsa yapsın, nasıl yazarsa yazsın.  Gizli, acık, herkes yaptığının hesabını vererek karşılığını alacaktır,  Kalplerde saklanan her şeyi bilen Yüce Allah’a hesap vereceğimizi unutmadan konuşmalıyız ve yazmalıyız.


        


 


 


 


         “Fitne katilden daha kötüdür.” (Bakara 191) Bu ayetle işaret edilen fitne kâfirlerin fitnesidir. Bu fitneyi önlemenin yolunu, Bakara suresi 193. ayette  Yüce Allah (cc) şöyle emrediyor. “Fitneden eser kalmayıncaya ve din yalnız Allah’ın oluncaya kadar o müşriklerle savaşın.  Vaz geçerlerse artık düşmanlık ancak zalimlere karşıdır.”


         Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) “Fitne uygudadır onu uyandırmayınız” hadisi şerifini doğru anlayarak gereğini yapmalıyız. Müminler ittifak halinde hareket ederlerse, siyasi, sosyal, ekonomik, askeri ve kültürel alanlarda tam bağımsız bir şekilde işbirliği yaparlarsa, her sahada caydırıcı bir güce kavuşurlar. Zor olmayan böyle  bir güce İslam dünyası evet derse, bilelim ki  fitne uyanamayacaktır, küfür milleti,  İslam dünyasında at koşturarak zulüm edemeyeceklerdir.


         Yeryüzünde fitnenin kol gezmesi, fitnenin uyanması,  tüm Müslümanların gevşekliğinden kaynaklandığını unutmamalıyız. “ Toptan Allah’ın dinine sımsıkı sarılın”(A.İmran 103)  “ Kâfirler de birbirlerinin yardımcılarıdır. Eğer siz emredildiğiniz gibi yardımlaşmazsanız yeryüzünde bir fitne ( İslam za’fiyeti) ve büyük bir fesat (küfür hâkimiyeti) olur. (Enfal 73)


         Kur’an ve sünnete bütünüyle sarılanlar kurtuluşa erecektir. İşlerini geldiğini alıp, işlerine gelmeyenleri görmeyip, fikir beyan edenlerin yolu yol değildir. Milli görüş lideri Erbakan Hocamız yıllardır verdiği mücadelenin özeti, fitneye karşı önlem almaktır. Bu önlemleri görmeyen veya idrak etmeyenleri gaflet içinde olduklarını düşünerek onları uyandırmakta heppimizin baş görevi olmalıdır.


         Fitne yağmurlarıyla yeryüzü sele giderken,  Müslümanların  kuru yapraklar gibi bu fitne selinin önünde sürüklenerek yok olmamaları için, 1969 senesinde Yüce Allah’ın lütfüyle Konya dan gür bir ses “önce ahlak ve maneviyat diyerek” fitneye karşı meydan okumuştur. Bu sesi duyanlardan bazıları bir çiçekle  bahar gelmez diyerek yanıldılar. O çiçek dalga -dalga yayılarak bütün dünyaya sesini duyurarak fitnenin başı olan Siyonizm in korkulu rüyası olmuştur.


         Üzülerek ifade edelim ki, Avrupa biriliğini, NATO’yu ,  Birleşmiş


Milletler Teşkilatını, Doları,  Euro’yu  OPEC’I,  CENTO’YU,  sair birlikleri dünyanın gerçekleri, insanlığın huzur ve barışı için önemli kuruluşlar olduklarını kabul edenler,  Erbakan Hocanın ortaya koyduğu,  insanlığı fitne ve fesattan kurtaracak, huzura kavuşturacak olan, İslam Birleşmiş milletler teşkilatı, İslam Savunma Paktı, İslam ortak para birimi, İslam ortak pazarı, İslam kültür iş birliği  projelerine karşı gelerek hayal diyenler, dünyanın geldiği şu noktada, Erbakan Hocanın projelerinin kurtuluş reçetesi olduğunu görmeye başlamaları Türk milleti ve İslam alemi için  sevindirici büyük bir gelişmedir.


     Dün D-8 projesine de hayal diyorlardı. Bugün devletimizin milli politikası haline gelmiştir. Olaylara sadece batı gözlüğüyle bakanların gözlüklerini  doğu ve batıya doğru çevirmeleri de önemli bir gelişmedir.


         Ülkemizde ve dünyada meydana gelen iç ve dış siyasi olaylarla ilgilemeyen, sadece şahsi ikbal ve menfaatini düşünerek siyasette yapan şahısları öncelikle siyasi partiler aday göstermemelidir. Halkımızda bu gibi adaylara yol vermemelidirler parti başkanlarını uyarmalıdırlar.


         Bilgisiz, duyarsız ve beceriksiz adayların seçilmesine yol verenler, bir nevi fitnenin uyanmasına ve kol gezmesine vesile olurlar.  Görme özürlüsü olmadıkları halde ülkede ve İslam dünyasında olan bitenleri görmemek için, ısrarla ve sadece batı gözlüğü ile olaylara bakan siyasetçilere de yol verilmemelidir.


         Yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Yeni bir Dünya anlayışıyla yola çıkan milli görüşçüleri, Batı taklitçileri ve onların tesirinde kalanlar anlayamazlar.  Milli görüşçüyüm diyenler, parti içinde ve parti dışındaki insanları dışlayarak hakaret ederek huzursuzluk çıkararak zaman israfı yapmamalıdırlar.  Zayi edilen her bir insanın, israf edilen her bir dakikanın müminlerin aleyhinde olacağı gibi, mahşerdeki  hesaplarının  da ağır ağı olacağını unutulmamalıdırlar..


         Meseleyi uzatmadan bugüne kadar yaşanan olayları herkesin engin ferasetine havale ederek, yeniden kardeş olmanın şuuruyla hareket ederek Siyonizm le final mücadelesi yapan Milli Görüş liderine ayak bağı olmaktan sakınarak, gücümüz nispetinde yardımcı olmaya gayret edelim. Milli görüş zihniyetinin yeteri kadar dış düşmanı ve iç muarızı vardır. Birde bizler ayak bağı olmayalım. Vesselam.


 


 


                                                                                                   Alaettin KÖKSAL                                                                                                        7-ŞUBAT-2011


alaettinkoksal@hotmail.com
Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 06.02.2011 12:22:29
Kaynak : alıntı
Yazıyı Ekleyen : mrv
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 3775 kez okundu.
mrv bugüne kadar toplam 118 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

KIYMETLİ KADIN İSİMLERİ

şehid

Göz Alıcı kareler


Bugün Hiç Okunmadılar..

özgürlük

Mevki yukseldikce sorumlulugu da yukseliyor

ÇOCUK TERBİYESİNDEKİ İLK ŞART

Örtünmeme bahaneleri

Kendime Diyorum Ki...


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
dilara_gülşeni , tezin , eatas , halide , kunduz , asılbekova , asilbekova , faruk bin samet , canercansu özanlı ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

metinnefs terbiyesiizacaelfettahOYUNtoplumsalmerhametsaadetfatihmevt

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   love_62127
   vethek
   karaecel
   mikado
   türkoğlu12

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.