Dünya işlerinizi yolunuza koyunuz. Ve yarın ölecekmiş gibi de ahiretinize çalışınız.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Diline sahip ol. Evin sana dar gelmesin. Günahların için ağla.


Başlangıç sayfanıza talibiz
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Genel Makaleler » DÜN ÇOCUK OLAN BUGÜN YÖNETİCİ ..


DÜN ÇOCUK OLAN BUGÜN YÖNETİCİ OLACAK !!.
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

DÜN ÇOCUK OLAN BUGÜN YÖNETİCİ OLACAK !!..

Evet muhterem okurlarım. Aynen başlıkta yazdığım gibi; bir gün önce yaptığı yanlış icraatlardan dolayı çocuk Mahkemelerinde yargılanan bir kişi, bir gün sonra seçilme hakkına sahip olacağı için yönetici olabilecek. Böyle bir tasarı dahi insanı güldürmeye yeter.. Onsekiz yaşındaki kişi daha çocukluktan çıkmamış. Daha okulu bitirmemiş. Daha olgun bir kişilik kazanmamış şahsa sorumluluk yüklemek ne kadar yanlış bir düşünce !!..

Onsekiz yaşında bir kişi hiç sınıfta kalmasa ancak liseyi bitirebilir. Onsekiz yaşında bir kişi daha askerlik çağına bile gelmemiş kişi.. Bu durumda olan bir kimse tam eğitim almış olabilir mi ?.. Çocukluk çağı bitmeden hemen yönetici olabilir mi?. Onsekiz yaşında bir kişi ülkenin geleceğine imza atabilir mi?. Onsekiz yaşında bir kişi Millet Vekili olabilir mi?.. Bu durumda ki kişi, bir köyde MUHTAR olabilir mi ?.. Ne derece doğru olur ?..

Bu tasarı bana göre çok yanlış bir düşünce.. Böyle bir konuyu gündeme getirmek bile yanlış. Eğer böyle bir şey düşünüyorsanız; o zaman çocukluk yaşını da en az dört beş yaş düşürmeniz gerek. Onsekiz yaşında bir kişi idareci olabilecekse, en az onüç veya ondört yaşlarında bu kişi çocukluktan çıkmış demektir. Onüç-ondört yaştan itibaren onsekiz yaşına kadar da olgunluk dönemi olarak ele alınabilmeli.

Zaten bu asırda çocuklar süper durumda. Neden mi? Televizyonlar, bilgisayarlar, internetler ve daha bir çok teknolojik gelişimler çocukları yaşından önce olgunlaştırıyor. Cep telefonları ile oynadıkları oyunlar onların zihinlerini çok geliştirdiği hesap edilmelidir. Buna göre çocukluk yaşı aşağılara çekilmelidir. Bilmem anlatabiliyor muyum ??..

Seçilme yaşının onsekizlere indirilmesini gündeme taşımak yanlıştır. Bu halkımızın geleceğini dahi karartır. Meclislerde yirmibeş yaşlarındaki kişiler çok mu verimli oldu da, acele ile onsekize indirelim diye düşünülmüştür ??. Gündemde bu günlerde çok daha ciddi konular olmalıdır. Ülkemiz zor günler geçirmektedir. Birlik ve beraberliğin sağlanması için ne gerekiyorsa o olmalıdır. Ülke çıkarları için iktidar ile muhalefet el ele vermelidir. Birbirlerinin fikirlerinden yararlanmalıdır. Mesele VATAN ise, gerisi teferruat olmalıdır.

Yarınlarda ONSEKİZ yaşında bir Millet Vekili, Belediye Başkanı veya Muhtar ile karşılaşırsanız şaşmayınız..Bu çocuktan; Millet Vekili, başkan veya Muhtar olur mu demeyiniz !!.. Kanunla bu hakkı kazanmış olacaktır..Güldürmeyin beni.. Hadi bakalım neler olacak !!..

Bu konu ile ilgili yorumlarınız önemlidir. Bir kaç kelimelik bir cümle ile düşüncenizi anlatabilirsiniz..

Soru şu : Onsekiz yaşında bir kişi seçilme hakkına sahip olsun mu? Olmasın mı?. Yanlış anlaşılmasın..Seçme hakkına zaten sahipler...

Daha dün çocuk Mahkemesinde yargılanan kişi; bugün idareci olacak.. Acayip bir şey öyle değil mi?.. Bırakın da çocuklar biraz olgunluk dönemi yaşasınlar.. Okullarını bitirsinler. Kemale ersinler. Hayat dersi alsınlar vede geleceğin idarecisi olmaya aday olabilsinler.. Düşünceleriniz vede görüşleriniz çok değerlidir.Selamlarımla..

Yazan : H. Ahmet ÜSTÜNBAŞ - Akköşe Yazarı - KIRIKHAN - HATAY (09 Ekim 2012)Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 09.10.2012 09:11:21
Yazıyı Ekleyen : *ÜSTÜNBAŞ*
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1776 kez okundu.
*ÜSTÜNBAŞ* bugüne kadar toplam 175 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

şehid

itaat

Kuran'ı Resul Değil, Allah Açıklamıştır!


Bugün Hiç Okunmadılar..

maske (yoruma açık bir konu)

MESCİD_İ KIBLETEYN NEDİR?

MÜMİNİN TEK GAYESİ VARDIR

Ramazan'ın kıymeti

Kendime Diyorum Ki...


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
azrahil , neyzenx , ilime muhtacız ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

arap alfabesiZEHRAey allahımsalih amelbuyuilahi dinleabdesAnnemÖrtünmemedine resimleri

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   derwish
   hak_dostu
   zeekra
   comedian_21
   güllüm

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.