Nafaka için harcananın hepsi Allah yolunda harcanmış gibidir, bina için harcanan müstesna, bunda hayır yoktur.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Himmet yönüyle insanların en yücesi hem dünya hem de ahiret işine himmet gösteren mü'mindir.


İnternete güvenli bir başlangıç yapın
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Mektuplar » DEVLETE MEKTUP (Yasin Hazar-2008)


DEVLETE MEKTUP (Yasin Hazar-2008)
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

 


DEVLETE MEKTUP

                                                       Mayıs.2008

Yazık,çok yazık
Yürekler acısı bir durumdur şu an ki Türkiyemizin hali
Neden bu hallere düştü bu ülke,neden artık hiç birşey eskisi gibi değil
Neden bizler yani bu asil Türk Milleti,neden bu ızdırap dolu günleri yaşıyor
Birileri ülkenin refaha kavuştuğunu söylüyor ancak sokaklar da kimsenin yüzü gülmüyor
Dedelerimiz,ninelerimiz damarlarında ki bu asil kanla yüzyıllarca onurları,şerefleri ve namus diye bildikleri bu topraklar için kanlarını,canlarını vermişler ama ne namus diye bildikleri bu toprakları nede yavrularını yani bizleri,düşmana asla teslim etmemişler.
Demek ki bizler Allah Allah sesleriyle yeri göğü inletip düşmanı it gibi titreten bir soyun çocuklarıyız,

Yüce aziz Türk Milletiyiz.

Şimdi sağ olsa ve bu günleri görselerdi bu yüce ve soylu insanlar,acaba bize ne sorarlardı ve acaba biz ne cevap verirdik onlara !
Birileri farkında değil belki ancak bilinsin ki artık tehlike çanları çalıyor bu ülkede,malesef bu ülkenin başında bulunan ve bizi yöneten devlet büyükleri,artık bu ülke de olan bitenlerden habersiz sadece kendi araların da bulunan kişisel kavga ve husumetlerden dolayı artık bu ülkenin vatandaşı ne rezil şartlarda yaşıyor haberleri dahi yok.
Yani farzedin ki bir hasta ameliyata girmiş ve durumu acil tam ameliyata başlanacakken doktorlar kendi arasında tartışmaya başlıyor ve tartışma giderek büyüyor,hastayı masa da unutuyorlar.Sonradan akılları başlarına geldiğinde bir bakıyorlar ki hasta hakkın rahmetine kavuşmuş.
Yani olan hastaya oldu,yani olan bu millete oluyor.
Arkadaş siz neyin kavgasındasınız,siz neyin davasındasınız,siz neyi paylaşamıyorsunuz
Çok muhafazakar olsak ne olur,çok laik olsak ne olur.Asıl mesele bu değil,asıl mesele hangi elbiseyi giyeceğimiz değil,asıl mesele bu elbiseyi giyecek olan laik ya da muhafazakar farketmez Türk Milletinin akibetinin ne olacağıdır.
Ne yazık ki demokrasiden yoksun bir ülke durumuna düştük artık,artık inadına dayatmalarla bu ülke yönetilir hale geldi.Eğer bu ülke de demokrasi den ve fikir özgürlüğünden bahsediliyorsa,o zaman bırakın kim nasıl istiyorsa öyle yaşasın.
Doğru olan bu değilmidir zaten,bu topraklar bu üke hepimizin yani Türk Milletinin.
Kimsenin şahsi malı değildir ve kimse bu millete illede böyle yada şöyle yaşayacaksın diye kesinlikle bir dayatma içerisin de bulunamaz.
Kimsenin çobana ihtiyacı yoktur bu ülkede,çünkü halk biz koyun sürüsü değiliz ki başımızda çoban olsun der.
Nedeni ise koyun sürüsünün çobanını kendisinin seçme gibi bir lüksü yoktur zaten.
Madem bu ülke de demokrasi varsa neden halkın çoğunluk oyu ile hükümet olmuş,iktidara gelmiş bir partiye tahammül edilemeyip o partiyi kapatma eğilimine gidilmiştir.
Şimdi bu millet sormaz mı hiç,bizi yönetecek bir parti seçmiş olmamıza rağmen neden bu partiyi farklı bahanelerle kapatmaya çalışıyorlar acaba diye.Madem ki yönetenleri biz seçemiyorsak ve bizim yani halkın dediği olmuyorsa yoksa biz koyunmuyuz,diye halk oturup kara kara düşünmeye başlamaz mı bu sefer.
Yazık bu millete yazık
Partilerin kendi arasında ki bu bu tahammülsüzlük ve bu soğuk restleşmelerin yanısıra inatlaşmalar devam ettikçe olan vatandaşa oluyor ve üzülen yine bu halk oluyor.
Bu aziz millet bunları hak etmiyor.Unutmayalım ki etki her zaman tepkiyi doğurur.
Bırakın bu halk kimi seçmiş ise o yoluna devam etsin,eğer seçilenin hizmetin de hizmet süresince herhangi bir kusuru olmuşsa bu aziz millet zamanı geldiğin de kimi başına getireceğini gayet iyi bilir.Eğer büyüklerimizin bize öğrettikleri yanlış değilse demokrasinin böyle birşey olması gerekiyor.

Kimse kendini bu milletten daha akıllı zannetmesin.Unutulmamalıdır ki bugün bu ülkeyi yönetenler yine bu milletin çocuklarıdır.
Bırakın arkadaş bu halk nasıl istiyorsa öyle yaşasın,kimse açık gezene artık kapan ya da kapalı gezene de artık açıl demeye kalkışmasın.Millet nasıl istiyorsa öyle yaşasın.
Herkes kendinden sorumludur ve buna saygı göstermek gereklidir.
Belki doğru bildiğiniz yanlış,belkide yanlış bildiğiniz doğrunun ta kendisidir.

Yazık,çok yazık

Bunlarıda mı görecekti bu vatan.
Bu millet aç,bu millet işsiz,bu millet kaliteli hayata hasret,bu milletin içi kararmış ve geleceğe dair umutları tükenmiş.
Bu millet her güne stres ve telaşla başlıyor,herkes panik halinde,vatandaş borç batağında,bu millet faizin pençesinde.
Devletin kendisi kendi kurumları içerisin de faizci bir zihniyete yenik düşmüş malesef.
Ekonomiyi düzelttik gibi pembe hayallere bu halk kanmıyor artık.
İşçi ye,çalışana,memura maaş zammı yapıyorsunuz,hemen akabinde vatandaşın yediği,içtiği,giydiği kullandığı ve hatta oturduğu evin kirasına dahi hemen zam yansıyor.
Bu zammı kendi lehine çevirmek isteyen uyanıklar,bu zam size değil bizedir deyip devletin garibana yaptığı maaş zammını bir şekilde kendilerine mutlaka yansıtıyorlar.
Şimdi bu durumda hükümetin çalışanın maaşına zam yapmasının ne anlamı kaldı bir türlü anlamış değiliz doğrusu.Çünkü çalışanın bir cebinde artan para,diğer cebinden aynen artmış olarak çıkıyor.
O zaman bu zamlar kimin işine yarıyor devlet baba,bu oyun nasıl çözülecek devlet baba.
Neden muhatabına sormuyorsun;
Bırakın onu bunu da benim vatandaşım ekmeğini,yağını,tüpünü,şekerini ve benzeri önemli ihtiyaçlarını geçen yıl kaça alıyordu,bu yıl kaça alıyor.
Eğer bir önce ki yıla oranla iki ya da üç katına alıyorsa neyin,kimin ekonomisi düzelmiş bu ülke de devlet baba.

Sen devlet olarak maliye de,bağkur da,sigorta da,elektirikte,belediye de hatta paranın döndüğü tüm resmi kurumlar da bu vatandaşın borcunu kat kat faize bağlarsan işte o zaman tefecilik zihniyeti artarak kök salar bu ülkede.

Sen devlet olarak sırf serbest piyasa var diye bu insanların yediği ekmeğe ve bir aile için hayati önem taşıyan gıda maddelerine hiç durmadan keyfi zam yapıp,bu milleti sömürenler den taraf olup dizginleri elinde tutamazsan

Sen devlet olarak bu milletin yükünü azaltıp yok ev kredisiydi,yok otomobil kredisiydi,yok bilmem banka kredisiydi,ihtiyaç kredisiydi gibi oyunlarla bu halkı ömür boyu borçlu ve kambur yaşayan boynu bükük bir toplum olmaktan kurtaramazsan

Sen devlet olarak gümrük ve vergiler de düzenleme yapmıyor ve senin vatandaşın bir avrupalının çok uygun fiyatlara aldığı elektronik,otomobil ve benzeri kullanılan araçlara senin ülken de on katına sahip oluyorsa,sırf bu vergi ve gümrüklerden dolayı bu halk yabancıların lüksüne sadece özentiyle,hayalle bakıyorsa ve sen yine devlet olarak halkın ekmeğine değil de bu halkı sömürenlerin ekmeğine yağ sürüyorsan

Sen devlet olarak bu milletin hırsızdan,gaspçıdan,sapıklardan korkmadan evinde rahat uyumasını sağlayamıyorsan

Sen devlet olarak bu gençliğin okumuş ve medeniyet oranını yükseltemiyor,sokaklar da uyuşmuş beyinlerle potansiyel suç makinelerine dönüşmelerine bile bile göz yumuyorsan ve sen devlet olarak bu asil milletin çocuklarının geleceğini garanti altına alıp huzurlu ve mutlu bir hayat vaad edemiyorsan 


O zaman biz neyin gururunu yaşıyoruz devlet baba.O zaman bırakın halk kendi kendini yönetsin.

Yazık,çok yazık

Şu ülkenin haline bir bakın
Hani biz milliyetçiydik,hani biz vatanseverdik.
Ailelerimiz,kadınlarımız,kızlarımız,çocuklarımız sokaklar da yürüyemez hale geldiler artık.
Caddeler suç makinası kaynıyor,şehirler Polat Alemdar kaynıyor.
Herkesin gözü önünde birileri gasp ediliyor,herkesin gözü önünde yolda yürüyen bir bayana sarkıntılık ediliyor,herkesin gözü önünde millet cebinde ki üç kuruş için canından ediliyor.
Herkesin gözü önünde küçücük çocuklar kaçırılıp,öldürülüp ırzına geçiliyorsa ve buna bu ülke de kimse dur diyemiyor ve artık herkes kör olmuşsa !!
Hani biz milliyetçiydik,hani biz vatanseverdik
Ne oldu bizim milliyetçiliğimize,ne oldu bizim vatanseverliğimize o zaman,niye sessiz kalıyoruz niye sahip çıkamıyoruz bu millete,neden göz yumuyoruz bu olanlara,neden duymuyoruz bu çığlıkları
Yıllar öncesin de resmi gece bekçilerimizin düdük çalıp,sabahlara kadar mahallelerimizi,evimizi gözettikleri bize sahip çıktıkları bu ülke de herşey çok daha güzeldi.
Herkes evin de rahat uyuyordu arkadaş,eskiden olduğu gibi verin bu milletin gece bekçilerini tekrar getirin işsiz gezen,ekmeğe ihtiyacı olan geçmişte okuyamamış düşük tahsilli iş arayan vatandaşı bu göreve.
Hem okuyamamış olanlara bir iş imkanı vermiş olun,hem de bu millet evin de korkmadan rahat uyusun.
Belki de ekonomimiz çok iyi değildi o yıllar da ama mutlu yaşıyordu herkes.
Kimse kimseyi yolda yürürken ne gözle ne de sözle asla taciz etmiyordu ve edenlerin de ağzının payı bir güzel veriliyordu bu ülkede.
Ne oldu da biz böyle vurdumduymaz bir toplum haline geldik acaba.
Artık çuvaldızı kendimize batırmanın zamanı geldi galiba arkadaşlar.Herkes kendine gelsin artık.

Türk milletine yakışır bir toplum olma gayretinden asla vazgeçmeyelim.
Atalarımızın bu ülke için geçmişte verdikleri onurlu mücadeleye saygı gösterelim.

Eğer bunları yapamazsak bu vatan için,bizim için gözünü kırpmadan canını feda eden atalarımız bize bunun hesabını sorarlar ve derler ki;

Yahu çocuğum siz büyüyüp bu topraklar da onun bunun malını çalıp hısız olasınız diye mi biz canımızı verdik

Siz büyüyüp bu topraklar da,bu sokaklar da,bu şehirler de bu milletin üzerin de ne varsa zorla alıp,canlarını yakıp kapkaç yapasınız diye mi biz kanımızı akıttık

Yahu çocuğum siz büyüp hem okumayıp,hem çalışmayıp sokaklar da serseri gibi dolaşıp onun bunun namusuna laf atasınız diye mi biz Çanakkale de savaştık

Siz büyüyüp cebinizde beş kuruşunuz yokken kendinize yakışmayan imaj ve şekiller uygulayıp uyuşturucu müptelası olasınız,alkolik olasınız,soytarı olasınız diye mi biz düşmana esir düştük.

Yahu çocuğum bu ülke küçücük çocukları kaçırıp,onlara işkence yapan sapıkların ve şerefsizlerin cirit attığı bir ülke haline gelsin diye mi bu vatan uğruna biz şehit düştük diye sormazlar mı atalarımız sızlamaz mı kemikleri yahu.

Anneler,babalar çocuklarınıza sahip çıkın sizlere büyük görevler düşüyor.

Onlara öğrenmeye başladıkları ilk andan itibaren önce şunu öğretin.

Evladım oku..oku..oku

Neden ?

Çünkü bilinmelidir ki şeytanın öncelikli dostu ve sizin en büyük düşmanınız cehalettir.

Evladım eğer medeniyetin hakim olduğu,insaniyetin öncelikli olduğu bir ülke de yaşamak istiyorsan önce sen oku

Evladım eğer mutlu bir evlilik ve ileride düzenli bir hayat istiyorsan oku

Evladım eğer istediğin otomobile binmek istiyorsan oku

Evladım eğer hayalinde ki evde yaşamak istiyorsan oku

Evladım eğer istediğin herşeye sahip olmak istiyorsan oku..oku..oku

Okursan ilerde çalışır,istediğin parayı kazanır,çalmadan,gasp etmeden,kimsenin emir kulu olmadan,kimsenin malına mülküne göz dikmeden erkek gibi delikanlı gibi istediğin herşeyi onurunla şerefinle ve kendi paranla alırsın.

Bu yüzdendir ki gençlerimizin gelecekte mutlu,kendinden emin,dürüst,onurlu,şerefli ve tüm kötülüklerden arınmış bir ülke de yaşamalarını sağlamak için mutlaka okutulmalı ve gerekli eğitimler verilmelidir.

Gerekirse bundan sonra bu ülke de çocuklar henüz üç dört yaşındayken ana okullarına mecburi alınıp,devlet himayesin de ve gözetimin de bu çocukların gerekli medeniyet ve kültürel aşıları daha yolun başındayken yapılmalıdır.

Yani devlet anne ve baba ya,eğer sen çocuğuna bu ulusa yakışır gerekli edep ve adabı veremiyorsan ve sen sokaklara bu çocuğu suç makinası olarak salacaksan,o zaman devlet olarak artık bu çocuğun gerekli her ihtiyacı tarafımızdan karşılanması şartıyla,eğitimi üç dört yaşından itibaren artık bize aittir diyecek.

Yani eğitim hakikaten şarttır bu ülke de,ancak göstermelik değil ileri düzey ülkeler seviyesin de bir eğitim şarttır bu ülke de.

Okullar da öğrencilerimiz kara tahtalar da değil de,artık önlerin de bilgisayar,klavye ve lcd ekranlar da eğitimlerine devam etmelidir.

Bu çocuklar okumayı yazmayı ana okulun da iken öğrenmeli ve ilkokuldan itibaren kara kalemle uğraşmayı bırakıp,zaman kaybetmeden bu çocuklar beyinlerin de ki fırtınayı klavye ve bilgisayarlara aktarmalıdırlar.
İşte o zaman bahsi geçen tüm kötülükler gelecekte mutlaka ortadan kalkacaktır.
Bu vatan hepimizin,bu ülke bu topraklar hepimizin,başka Türkiye yok kıymetini bilelim.
Bu halkı layık olduğu yere getirin,bu halkın sesine kulak verin
Bu millet herşeyin en iyisine layıktır,bu milletin kamburunu düzeltin artık.
Bu halk başka milletlere özenti ile yaşamasın,herşeyin en iyisine sahip olup kalitenin kendisini yaşasın.
Bu halk itilip kakılıp ikinci sınıf insan muamelesi görmesin artık
Bu halkın hevesini kursağın da bırakmayın artık
Bu halk Avrupaya ya da Amerikaya özenti ile bakan değil,yaşam tarzı ile diğer milletlerin özendiği bir toplum olsun artık.
Bu halka ne istediği nasıl yaşamak istediği sorulsun artık
Bu halk bunu hak ediyor,bu millet bu gücü sana veriyor,bu halkın sesini duy artık devlet baba.

Devleti devlet yapan halktır,bu halkı unutma başka Türkiye yok devlet baba.

Eğer ki bu ülke de demokrasi varsa

Bende bu mektubu sana yazdım Devlet Baba.........                                                                        Yasin Hazar
Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 01.09.2009 16:32:25
Kaynak : Sanatçı Yasin Hazar
Yazıyı Ekleyen : Hazarbeyoğlu
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1860 kez okundu.
Hazarbeyoğlu bugüne kadar toplam 2 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

Kuran'ı Resul Değil, Allah Açıklamıştır!

umre ve cuma namazı

allahın 7 ismi

Kuran Arapçadır, Ama Hükümleri Evrenseldir


Bugün Hiç Okunmadılar..

Gününüzün bir dilim kek olması dileğiyle

2008 YILI RESMİ TATİL GÜNLERİ

hazret-i ebu bekir/allah bizimledir

LÜTFEN NE OLUR BAKINIZ RICA EDIYORUM

Kitap ; Sözler : Sayfa 191,192,193,194,195,196,197,198,199,200 (İslâm üzerine)


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
emine , ferit , burhan , !! CANOMM !! , p_se-da_sarayli_32@hotmail.com , karakedi@hotmail.com , HSDEMİRCAN , habbe , fatih durmuş , celikreklam ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

10 hadisSUSfaceibadetKIZLarnebeyetim kızbatıl inançkabe resimleriasrısaadet

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   firat
   gamzeee
   zuvay
   mrv
   okutan

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.