Allah bir kulu sevdi mi, onu dünyadan korur. Tıpkı sizden birinin hastasına suyu yasaklaması gibi.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Pek çok günahları olan bir kimse dahi olsa, zulme uğrayanın bedduası kabul görür. Fasıklığı kendine...


İslamiyazılar gözünüzün önünde olsun
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Eğitim Dökümanları » Deliliğin Dili


Deliliğin Dili
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

Yerinde duran sadece ayak kokusunu duyar ve daima sayıklar.Yürü git deliliğin dili olsun ağzında.Ve konuş durmadan; cümlelerle koş hayata.Ses getirsin kalem oynatmaların.Her kaDeliliğin Dili resimleri - islamiyazilar.comlem gıcırtısında kapılar aç; dünyayı yerinden oynat.Yürü ayak kokunu sadece çakıl taşları hissetsin.Ve bacakların hiç yenilmesin.Merhamet dolu cümlelerle başla hayata.Her sözcüğünde umut filizlensin.Yaprak yaprak katıl yıllara.Rüzgalarla içini titret ve şükret.Kendi cümlelerinle konuş.Önüne konulan sloganları terk et.Kavramlara yeni anlamlar yüklet.İçi boşaltılmış sevgi sözcüklerini terk et.Sevmeyi konuşmasını, yazmasını, düşünmesini, okumasını bilen insanlara teslim et. Yeni yeni gülüşler,yeni yeni yürekler icat et.Başkaldırı köleliktendir.İtaat et.Ve düşüne düşüne sabret.Boyun eğerek dünyayı işgal et.Hınç dolu cümlelerle yeni binalar inşa et.Binalarını itaat kültürüyle süslet.


 


Sonra ellerinle isyan et. Göklere yüksel ve eserlerinle köle olmaktan vazgeç.Bunu fark et.Hayata tembellikle yaklaşma.Dolu dolu yaşamak için kararlı ve güçlü kelimeler sarf et.Kendini zayıf ve cılız düşüncelerden kurtar,özgürlüğe geç.
Sevgiye hükmet.Kelimeleri mangal gibi yüreğinden bir ateş nehri gibi sürüklet.Ateşli kelimeler tüket.Sloganları terk et.Yaşamak için doğru ve güvenilir sözlerle kendine dostluklar temin et.
Üret.Ürettikçe kendini mutlu et.Ondan sonra dünyayı kendi pencerenden seyret.Dışarda yağan yağmura ve saçaklardan süzülen damlalarla kendine yeni göller yeni denizler üret.O denizlerde ve göllerde beyaz yelkenli gemiler sürüklet.Hayallerini gerçek et.
Sabırla damla damla kendini engin suların kızıllığından alıp yeniden resmet. Tablolarını güneş renginde bir ışığın ipiyle gökyüzüne çivilet.Yüzünde mavi bir gülümse olsun.Yerle gök arasında kendini mutlu et.
Yaşamak adına kendine yeni isimler seç.Dağlardan taşlardan coşkuyla akan derelerin sularına yeni ırmaklar yeni çaylar yüklet.Kendini bir nehre benzet.Alabildiğine zenginleş.Çağlayanlar halinde denizlere koş ve coş.Ormanların arasından ve vadilerin derin yarıklarından geçerek bir duygu seli gibi dünyanın damarlarından geç.Hayat dolu yüreğinle acılarına gülümsemelerini eklet.
Sabret.Kelimelerin yüreğini elinde hisset.Kurduğun cümlelerle; yazdığın şiirlerle insanların yüreğini yerinden et.Damarlarından sana olan sevgilerini sürüklet.
Şükret. Önce dudaklarına gülümsemeyi öğret. Sonra gülüşlerine kelimeleri patik et.Onlara yürümeyi öğret.Sözlerin dağlardan dağlara yankılansın. Böylece sınırları geç. Sesine kulak verecek bulunacaktır elbet.


---Ebabil---

22 Temmuz 2009 Çarşamba
20:59:13
 çok güzeldi saolun arkadaşımmm

Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 27.11.2008 13:20:26
Yazıyı Ekleyen : nureddinbayram
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1278 kez okundu.
nureddinbayram bugüne kadar toplam 1415 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

Sıkıntı anında çekilecek tesbihler..

Kuran Arapçadır, Ama Hükümleri Evrenseldir

allahın 7 ismi


Bugün Hiç Okunmadılar..

İLMİN ÖNEMİ ::::

""""""Gönül gözümüzü aç Yarabbi """""""""

İstikbâl Yalnız Ve Yalnız İslâmiyet’in Olacak..!

On günü aşmayan kanlı günler

İSRAİL & FİLİSTİN


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
halil , forzalin , mmmm , emre28 , *seyma* , seherh ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

genclikkalem suresiSECDEDEN GAYRIkombelaDenizmeşhurfethullahnamaferman ver

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   songozyası
   likable
   mücahide
   uyus
   ya_resullah

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.