Allah bir kulu sevdi mi, onu dünyadan korur. Tıpkı sizden birinin hastasına suyu yasaklaması gibi.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Kim günah işleyip de tövbe eden kimseyi, işlediği o günahtan dolayı kınarsa, kendisi o günahı işlemeden ölmez


Başlangıç sayfanıza talibiz
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Genel Makaleler » Aşk'ı unutmuştuk, AŞIK olmalıyız Bi..


Aşk'ı unutmuştuk, AŞIK olmalıyız BiZ.
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

Aşk'ı unutmuştuk, AŞIK olmalıyız BiZ. resimleri - islamiyazilar.com


Kendimize hiç sorduk mu acaba ? Yaşamın neresindeyim, imanımın neresindeyim,... ve dahi neresindeyimin neresindeyim. Belki ömrümüzün son demlerini yaşarken böylesine kendimize zaman ayırıp hesap görebildik mi ? Bunları öylesine unutmuşuz ki bir türlü fırsat bulamıyor, vakit ayıramıyoruz. Ötesi kendimizi, sevdiklerimizi, hayallerimizi, düşüncelerimizi de eklersek müthiş derecede zavallı duruma gelen bizler bu duruma daha ne kadar tahammül edebiliriz. Bunlar kesinlikle isyan değil. Üzüntümüzün, sıkıntımızın bir türlü kendimizi bulamamış olmanın buhranı, çevremizin, insanların, değer yargılarımızın dejenere olması, dostlukların, arkadaşlıkların menfaatlere kurban edilmiş olması ve düzeni çıkar, maddiyat olan zihniyet.

Herşeyimizi insan olarak maneviyatımızı, saflığımızı, temiz düşüncelerimizi, güvenimizi, sevgimizi, saygımızı en önemlisi takvamızı
[ imanımızı ] çalma uğraşı içindeler.

Tabiri caizse, pamuk ipliğine bağlı imanımızı güçlü, kuvvetli hale getirmek şöyle dursun; hergün belki sayısız günah işleyip tövbe - istiğfar etmeden, ar damarı çatlamışcasına, emr-i bil maruf' u bırakıp nehy-i anil münker' i terk ederek kısaca ALLAH' tan (c.c.) uzaklaşarak kendimizi nasıl bir ateşe attığımızı göremiyor muyuz?

Biz aramalıyız ihlasımızı, gönül ateşimizi,gönül zenginliğimizi, kalbimizin heyecanını bu öyle bir hasret ki; gönül gözü açık kalple muazzam bir tatlılık, zevk ve tarifi olmayan duygularımızın lezzetini bulmak, ulvi derecelere ulaşmak gerekiyor. Sabretmesini bilmiyor, devamlı hata yapıyoruz.

Yani hergün için yeni bir sayfa açıyor olmamızla beraber, birgün temiz, beyaz sayfaların biteceğini bilmeliyiz biliyoruz. İnsan bir boşluk ve amaçsızlık içinde hissedebilir kendini. Sanki şu ana kadar bahsedilenler de bir karamsarlık hissedilse de  esası hesapsız yaşamanın bir faturası sonunda ağır olabilir.

Bu yüzden dir ki gün bugün ise hesap bugünden görülmeli yapılan hatalardan bir ders almanın vakti geldide geçiyor. Zaman değerli su misali akıp gidiyor.
Şuurlanmalıyız. Rabbimizden hakkıyla korkmalıyız ibadet ve taatta bulunmalıyız.

İmanımızı kurtarmalıyız. Mevlamızın kulları olarak rahmetine yürüyebilmeliyiz. Rahmetini celbeedecek bir ömür yaşamalıyız. Huzur iklimine güzelliklere doğru yol almalıyız.


" Aşk' ı unutmuştuk, AŞIK olmalıyız BiZ. "
rüveyda

27 Şubat 2009 Cuma
12:29:15
 s.a emeğinize sağlık erkam bende la tahzen arkadaşım gibi temennide bulunuyor aro sizden selam ve dua ile kalın... herşey için saolun.....selametle kalın


la tahzen

27 Şubat 2009 Cuma
12:17:22
 s.a emeğinize sağlık kardeşim erkam saolun alıntınız gerçektende güzeldi.Allah rızası için olan herşey alıntıda olsa hizmet olduğu için güzeldir ve siz de bu hizmete bir el olduğunuz için kendi adıma ve islaminesil adına tşk.ayrıca erkam kardeşim yazılarınızı bekliyoruz çünkü insanları uyarıcı yazılar ekliyosunuz hem islamiyazılara hemde islaminesil.com....ve bizler içinde güzel bir ilim öğrenme oluyor ....selam ve dua ile erkam kardeşim


RıZa BeRKaN

27 Şubat 2009 Cuma
12:9:37
 Selamun Aleyküm Hayırlı Günler ve Hayırlı Cumalar bir yazımızın sizin vesilenizle başka başka insanlara ulaşmasında vesile olduğunuzdan dolayı teşekkür ederim. Bunun yanında tamamlayıcı unsur olarak yazarının belirtilmesi ve emeğe saygı gereği olarak bu şekilde dikkate almanızı rica ederim. Sanal ortamda o kadar çok alıntı tabiriyle yazı var ki yazı kimdir meçhulleri oynuyor. Sizden istirhamım mümkün mertebe paylaşıma sunduğunuz çalışmaların yazarlarını ve kaynaklarını belirtmeniz olacaktır. Saygılar.

RıZa BeRKaN GÜLER


evliya

26 Şubat 2009 Perşembe
21:58:58
 yazım yanlış anlaşılmasın sadece erkam arkadaşın yazısında bu eleştiriyi yaptım onun yazısı sadece bir rastlantı oldu .gayem kalp kırmak değil sadece ekran sunum sayfasında yazıları güncel bir şekilde izlemek ve yeni insanlar tanımak içindi.kalp kırdıysam özür diliyorum.yorumum nefs eğitiminde benliği ön plana çıkarmamak içindi.HUZUR İKLİMİNDE GÜZELLİKLERE DOĞRU YOL ALMAK DİLEĞİYLE.


evliya

26 Şubat 2009 Perşembe
19:48:1
 GELECEĞİNİZİ GÖRMEK İSTİYORSANIZ BUGÜN YAPTIKLARINIZA BAKIN.ŞU ANDAKİ DURUMUNUZ İÇİNDE GEÇMİŞTE YAPTIKLARINIZA BAKIN.BİR KİTAPTA OKUMUŞTUM ÇOK GÜZEL İFADE DİYOR YAŞANTIMIZI.KURANI KERİM ANI YAŞAYIN DİYOR.ANI YAŞA ANA ÖNEM VER BAŞKALARINA ZARAR VERME İŞTE YAŞAMIN ÖZETİ.KENDİMİZİ KURTARMAKTAN ZİYADE BAŞKA İNSANLARI TOPLUMU DÜŞÜNEREK İSLAMA BAKIŞ İMANI KURTARMAYA YARDIMCI OLABİLİR.KENDİMİZİ DÜŞÜNMEK EGONUN ÖNE ÇIKMASI BİZİM İLERLEMEMİZİ GECİKTİRİYOR.BİR BASİT ÖRNEĞİ HİÇ ELEŞTİRİ GİBİ KABUL ETMEYİN BU SİTEYE YAZI YAZAN ARKADAŞLAR HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN FAKAT PAYLAŞIMIMIZI ADALETLİ YAPALIM LÜTFEN.ANA SAYFAMIZI KULLANIRKAN EŞİT ŞARTLARDA PAYLAŞMAYA NE DERSİNİZ.YANİ BİRGÜNDE EN FAZLA ÜÇ YAZI VEYA ANA SAYFADA İSMİNİZ BİTİNCE BİR YAZI ŞEKLİNDE.İNANIN ÇOĞU İNSANI TANIMAKTAN FIRSAT KAÇIRIYORUZ.BİRAZ DAHA FAZLA KİŞİ İLE DİYALOGTA OLMAK DAHA İYİ DEĞİLMİ BU SADECE BENİM KENDİ DÜŞÜNCEM ÇOK ÖZÜR DİLİYORUM SİZLERDEN.HERKEZİN YAZILARIDA ÇOK DEĞERLİ FAKAT OKUYAMADAN ÇOĞU KİŞİ SAYFA ARKASINDA KALIYOR.ANCAK RASTLARSAK OKUYABİLİYORUZ.SEVGİ AŞK ZATEN SADECE BİZE ALLAHIMIZI HATIRLATIYOR.O ZATEN BİZLERİ ÇOK SEVİYOR.TAKVA SAHİBİ OLARAK SEVGİYİ YAŞAMAK GİBİSİ YOK.ALLAHIMIZDAN KORKMAKTAN ZİYADE SEVGİYLE ONA ULAŞMAYA ÇALIŞMALIYIZ İNŞALLAH.ERKAM ARKADAŞIM SELAMETLE KAL.POZİTİF YÜKLEMEYE DEVAM .POZİTİF ORTAMLARA NUR YAĞAR İNŞALLAH.BU SİTE DOĞRU DÜŞÜNME ALIŞKANLIĞNIN OTURDUĞU BİR SİTE OLACAK İNŞALLAH.


zülal

26 Şubat 2009 Perşembe
19:25:2
 inşaallah inşaallah emeğine sağlık a.e.o.

Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 26.02.2009 18:01:25
Kaynak : alıntı erkam_65
Yazıyı Ekleyen : erkam
 Bu  yazı Bugün 1 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1174 kez okundu.
erkam bugüne kadar toplam 151 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

şehid

Kuran'ı Resul Değil, Allah Açıklamıştır!

umre ve cuma namazı

KIYMETLİ KADIN İSİMLERİ


Bugün Hiç Okunmadılar..

Herkes Yediğini İkram Eder !!

Allah'ın Emaneti

anekdot

ÇOK SUAL SORMAK

Resulullah'in fedaisi ... Hz. Talha


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
emine , ferit , burhan , !! CANOMM !! , p_se-da_sarayli_32@hotmail.com , karakedi@hotmail.com , HSDEMİRCAN , habbe , fatih durmuş , celikreklam ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

yoklukvuslatNURAYsUreYusuf asaffetmekanama mektupallaha şükürHorasanenam suresi

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   sedo gozo
   Altuğ Öztürk
   cemalzen
   Vardatussahra
   interpole

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.