Nafaka için harcananın hepsi Allah yolunda harcanmış gibidir, bina için harcanan müstesna, bunda hayır yoktur.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

“Daha vakti var, ilerde yaparım” demek, şeytanın mü’minlerin kalplerine bıraktığı bir vesvesedir.


Daha çok kişiye ulaşabilmemiz için
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Allah'ın İsimleri » Allah İndindeki Makamınızı Merak Ed..


Allah İndindeki Makamınızı Merak Ediyor musunuz?
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

Hazret-i Peygamber SAS bir hadis-i şerifte buyurmuş ki:
"Sizin Allah indindeki mekân ve makamlarınızın ne olduğunu merak ediyorsanız, sizin gönlünüzde Allah' ın durumun nasıl, ona bakınız." Yâni sözü gönülden, Allah' a kulluğunuz, bağlılığınız, marifetiniz, muhabbetiniz ne kadar yüksekse, dereceniz de o kadar yüksektir. Siz Allah' ı ne kadar seviyorsanız, Allah da sizi o kadar seviyor.
                                                           
(Fezkürûnî ezkürküm) "
                                                             

Siz onu ne kadar zikrediyorsanız, o da sizi o kadar zikrediyor.

O sizin ne kadar hatırınızda ise, o kadar da siz onun lûtfuna mazhar durumdasınız."
                                                           

Böyle olunca, kulun gayesi Allah' ın rızasını kazanmak ve Allah tarafından sevilmek olduğu için kulluk makamlarının da en yükseği de bir çok âlime göre aşk makamıdır.

Allah' ı sevme, marifetullah, ondan sonra muhabbetullah. Bu sıralamalarda âlimlere göre çeşitli beyanlar var.

                                                             

İşte Mevlâna hazretleri buna duygu ile muhabbetullah, aşkullah, şevkullah konusunu işlemiş.

Mesnevî' ye ney' den, kamıştan, kavaldan bahsederek bir temsil ile başlıyor. O da yine kulun Rabb' ine hasretini sembolize etmek için.

Ney, neyistandan, kamışlıktan koparıldığı için böyle her girdiği meclisi yakıp kavururuyor, insanları birbirine katıyor, mestediyor, ağlatıyor. Kimde bu aşk ve şevk olmazsa yazıklar olsun, yok olsun!" diye.

                           Siz onu ne kadar zikrediyorsanız, o da sizi o kadar zikrediyor.

ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c. ALLAH c.c.

 
evliya

25 Nisan 2009 Cumartesi
22:15:12
 kalbimiz her atışta allah allah diye zikrediyor.bunu sürekli hale getirip sürekli zikri yakalamak çok önemli.eğer talep sahibi olursak bunu başarabiliyoruz.çünki bizim bir adımımıza allahımız daha fazlasıyla bize yaklaşıyor ve kurtulmamızı istiyor.ayrıca bu sitedede biz bu zikri yapıyoruz zaten bunun farkında olmalıyız.çünki siteye girdiğiniz andan itibaren ALLAHIMIZI ZİKREDİYORUZ ne kadar güzel bu güzelliği yayalım inşallah.

Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 17.06.2008 14:12:13
Yazıyı Ekleyen : admin
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 986 kez okundu.
admin bugüne kadar toplam 3487 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

KIYMETLİ KADIN İSİMLERİ

Avlanmak günahmıdır avcılık günahmıdır harammıdır

Sıkıntı anında çekilecek tesbihler..


Bugün Hiç Okunmadılar..

KİBR'

Gökdelenler dikip, avm’ler içinde sıkışan ruhlar size ne oldu

MÜNAFIKLARIN ÖZELLİKLERİ

MUHLİS VE MURAD

Şeytanın insanlar üzerindeki etkisi


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
buqra , kezman7 , Poyraz , kübraa , 123654987 , mehmet6868 , ayben , kaplanlıköyü , umar , devranı alem , sevinc , ilk şehid sümeyye , yalcindundar ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

Resimlerseccadebabayelizhanmp3tasfiyeerbakanDINIseytanALTIN

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   evliya
   cemo
   muhammed nail
   H_A_R_U_N
   ahmetegemen

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.