Himmet yönüyle insanların en yücesi hem dünya hem de ahiret işine himmet gösteren mü'mindir.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Şurası muhakkak ki insanlar Kıyamet günü niyetleri üzere diriltilecekler.


Gün'e islamiyazılar ile başlayın
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Genel Makaleler » ( YA RESULALLAH)


( YA RESULALLAH)
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

( YA RESULALLAH)Seni sevmek İsrail sokaklarında koşup Allahu Ekber diye haykırmakti.Seni sevmek bi Ateist toplantısına dalıp Lailahe İllallah Muhammed' en Resulullah diye bağırmaktı..Seni sevmek Efendimiz Mekke sokaklarına girdiğinde bastığı toprakta toz tanesi olabilmekti.Seni sevmek Efendimize atılan taşların onun dişini kanatmasin diye atılan taşlara siper olabilmektiSeni sevmek ben TEKBIR dediğimde Sen ALLAHU EKBER dediğinde o huzuru yaşamaktı.

cawani

15 Ocak 2012 Pazar
15:23:39
 TEŞEKÜR EDERİM


arayış

12 Ocak 2012 Perşembe
11:38:47
 BİR GÜNAH İŞLEMEDEN BAKIP SİZİ İZLEYENİN OLDUĞUNU BİLMELİSİNİZ Kİ ANCAK O ZAMAN GERÇEK İMAN ETMİŞ OLURSUNUZ
Bak siz ne zaman öleceğinizi bilemezsiniz belki bi nefes sonra belkide bi sene sonra ama sizler vereceyiniz ikinci nefesin bile kefili olamazsınız ,sizin anlicağınız cehhennemde size bir nefes kadar yakın cennette.
Allah muhafaza ya töbe etmeden giderseniz ne olacak ben söylim tövbe etmeden giderseniz
günahklarınızdan dolayı boynunuza bir zincir bağlanacak o zincirin bir halkası dünyaya gelse dünya yanma tehlikesiyle karşı karşıya olur ve orada size irin yedirilecek irin nedir biliyomusunuz irin insanın
yüzünde sivilcenin içinde beyaz bişey olur ya işte odur ve misk ve kan içtirelecek
bide öyle bi azab edilecekki zakkum meyvesi yedirilecek bu meyveyi yediğinizde
boğazınızda kalır ne iner nede çıkar orada kalır ve insin diyede üzerine kaynar su içtirilecek
işte töbesiz gittiğinizde sizin cehennemdeki içecek ve yiyeceyiniz bunlar olacak .
Unutmayın bunları yemeniz ve bu azapla ne zaman karşılaşıcağınızı bilemessiniz
Belki bir sene belkide bir saniye belkide ikinci nefesinizde
birde siz bir çocukluğunuzu gözden geçirin çocukluğunuzu düşündüğünüzde biz ne zaman büyüdük yoksa biz hep bu yaştamıydık diye düşünürsünüz öyle dimi .
ama oysaki öldüğünüzdede biz aslında hiç yaşamamışız diye düşünürsünüz çünkü dünya boş ve fani
Siz eyer her gün rabbinize ibadet etmek için 15 dakikanızı ayırırsanız ozaman karşılığında cennete girersiniz.
ey kardeşlerim aklınızı kullanın siz cenneti fani ve bizim için bir imtihan yurdu olan dünyayı ve cehennemlemi değişiyosunuz ama değişseniz bile dünyada kalmazsınız sizler .
Dünyada rızkınız için çalıştığınızda 1 gün boyunca itile kakıla çalışıyorsunuz ama sadece karnınızı doyura biliyosunuz oysaki Rabbiniz için çalışsanız onun için ibadet etseniz cennette size bu 3 saatlik ve imanınızdan dolayı köşkler verilecek cennetti cehennemlemi değişiyorsunuz .

Hiç uyuduğunuzda içimizde derin bir boşluk oluştu mu doldurmanın yolu rabbine samimi bi şekilde tövbe edip ona yönelmen unutmaki allah herkesi ona kulluk etsinler diye yarattı ama bazı insanlar bunu bildikleri halde uymazlar bak size bi öğüt olsun rabbimizin her an sizii gördüğünden kalbinizin tatmin olmasını sağlayın çünkü o nerde gizli olanıda açığınıda pek ala iyi bilir.
Biz ahir zaman devrindeyiz bu devir insanların Allah,a inandığını söyleyipte geçekten inanmiyanların devridir bu Rabbimize gerçekten inananlar onun her zaman onu gözetlediğini bilir .
ve hep Allahtan korkup haya eder.
Deki Rabbin dileseydi rüzgarı renkli yaratırdı ama rüzgarda akıl sahipleri için alınıcak ibretler vardır
rüzgarı görmessin ama hissedersin rabbimizide göremessin .Babana karşı hata yaptığında duyar yada görür diye korkarsın dimi çünkü babanın gürdüğünden tamamen kalbin tatmindir şüphesiz babanın görmediklerinide Rabbin görür ve tıpkı babanın görmesinden korktuğun gibi hatta onun bin katı Allah,ın görmesinden korkmalısınki gerçek iman etmiş olasın unutmamanın yoluda hep hatırımızda tutup uymaktır.
Bak Rabbin gerçekten seni gürdüğünden emin ol o sen daha ceninde çinenmiş bir et halindeyken seni yaratmadımı annenin karnından çıkarmadı da rızıklandırmadımı sen bir beldeye baktığında tamamen yanık çimenlerden oluştuğunu görürsün ama baharda o tarlaya baktığında onu yemyeşil göz alıcı bir güzellikte görürsün.
İşte bu Rabbinin hikmeti değil mı bunda akıl sahipleri için gerçekten alınıcak ibretler vardır.
And olsun Rabin öldürmeye kaadir olduğu gibi yaratmayada kaadirdir ama unutmiyalımki hepimiz hesaba çekileceğiz. Hesap günü ana senden kaçar baban kaçar en sevdiğin ve en güvendiğin senden kaçar ama Rabbini dost edindiysen o hep yanında olur.Rabin hidayete erecek olanı pek ala iyi bilir.
Hayde tövbe et ve anne babanın dizinde oturup ellerini tutup annecim babacım Rabimin izniyle tövbe ettim ve Rabim şöyle buyurmuş anne ve babanın evladından razı diğilse bende razı diğilim demiştir o halde sizde bana elinizi açıp yarabbi evladım tövbe etti sen af ettiysen bende af ettim ben ondan razıyım sende ondan razı ol desinler.Deki tövbe ederken gözlerini kapat ve yaptığın hataları düşün derin bir şekilde düşün Meleklerin o hatalarından dolayı ağzına burnuna vurup seni yüz üstü cehenneme
sürüklediğini hayal et oradaki insanların cayır cayır yandığını ve derilerinin soyulduğunu hayal et unutmaki sen alacağın ikinci nefesin bile kefili olamassın yani anlicağın belki bi nefes belkide bi asır yaşarsın Cehennemede bir nefes kadar yakınsın cennetede de..
Eğer tövbe etmessen gittiğinde o ateşle karşılaşırsın senin düşündüklerinin hepsi gerçekleşecek...

İman ettiniz mi iman ettiniz mi iman ettiniz mi Rabbime iman ettiniz mi Kuran,a iman ettiniz mi hayır iman etmediniz neden iman etmediniz biliyomusunuz Kuran da Rabbim şöyle buyurmuş ben insana şah damarından bile daha yakınım eyer siz töbe ettikten sonra günaha girdiyseniz iman etmemişsinizdir ,çünkü inanmiş olsaydınız Rabbimizin bize şah damarımızdan bile daha yakın olduğuna kalbiniz tatmin olurduda o günahtan elinizi çekerdiniz şüpesiz Rabbim kalplerde gizli olanıda acık olanıda kalbe girmiş olanı girecek olanı pek aala iyi bilir sizler zikir odasına geldiğinizde aranızda fısırdaşır dışarı çıktığınızda birbirinizle el hareketi ile şakalaşıp veya hiç alınmaksızın bir birinizi aşalayıp şakalaşmanızı kahkahalarla güldüğünüzü Rabbimiz görmüyormu sanıyorsunuz gerçekten iman etmiş olsaydınız kahkahalarla gülmekten çekinir haya ederdiniz bu unsurlar Rabbimizi unutmak ve kalbinizde şeytana kapı açmaktır.
Rabbimizi unuttuğunuz anda şeytan kalbinize girerde Rabbinizi 1 saat unuttuysanız bunu 4 saate çıkaracaktır.Bir gün unuttuysanız bunu 2 güne çıkaracaktır.Mumin dediğin mutavazi olur aşırı şakalaşmaktan fısıldaşıp birbirlerinin ardasından konuşmaktan Rablerinden haya eder. Ayrıca her güldüğünüzde Rabbimizi büyük bir içtenlikle şükredinki böylece Rabbimizi hatırımızda tutup kalbimizde şeytana açılmış olan kapıyı kapatmış olasın.Her an dilinizi Rabbinizin zikriyle meşkul edinki onun rahmetinden hidayatinden ayrılmayasınız .
İnanmak ve inanmamak izin elinizdedir inanmak insanın elinde olmasaydı Rabbim inanmadıklarından dolayı hesaba çekmezdi.Ne zaman nefsiniz sizi zorlasa olduğunuz yerde gözünüzü kapatıp meleklerin kafanıza vura vura cehenneme sürüklediğini düşünün ve her an Rabbinizin sizi gördüğüne kalbiniz tatmin olsunki gerçek iman etmiş olasınız. Bak size bir öğüt olsun bu dünya da hep sınanırsınız ,bu hayat dikenli bir yol gibidir ayağınız kanaya kanaya o yolda yürüyün, kiminin yolu uzun kiminin yolu kısadır rabbinize ne kadar sabırlı olduğunuzu ıspatlayın ki yolun başında sizi feraha erdirsinde dünya da hiç bulamadığınız sayısızca nimetlerle donatsın en önemlisi cenneti değil Rabbimizin sevgisini ve rızasını kazanmaya çalışın.Cennet için değil cehenneme girmemek için değil Rabbinize olan sevginizden dolayı ibadet edin bu öğüdümü sakın unutmayın.. Unutmayınki dünya da en ağır imtihan bile cehennem azabının yanında bir hiçtir.Rabbimiz bizi yakmakla imtihan etmez zakkum meyvesiyle imtihan etmez .miskkan irin kaynarsu içtirmetle imtihan etmez sizi yoksullukla ,hastalıkla kısacası sizi nefsinizle imtihan eder.Sizce bunlara dayanmak cehennem azabi kadar zor mu böylece Rabbimin ayetini size güzel anlaşılır ve en ince ayrıntıları ile acıkladım artık aklınızı başınıza alında gerçek iman edenlerden olun.
İlk başta töbe niyetine ve bütün günahların silinmesi niyetine gusul abdesi al 2 rekat hacet namazı kıl sonra tekrar rüküye git rüküdeyken öldüğünü hayal et meleklerin sana vura vura cehenneme götürüldüğünü hayat et oradaki insanların akibiyetini ve nasıl yandıklarını hayal et sonra etlerinin nasıl parçalandığını ve orda irin yediklerini hayal et bunu yaparken günahlarını düşün ve bu şu günahımdan dolayı böyle azap ediliyorum diye düşün ondan sonra seninde cehenneme atıldığını ve orada yanarken Allah,a töbe ettigini ve nazlı gözlerle bakıp Rabbimizden af dileyip agladığını hayal et ve sonra 1 tesbih estafurullah cekip fatiha okuyup Mehdi a.s nin ruhaniyetine teslim et ve hiç konuşmadan içinden ruhunun Allaha ulaşmasını dileyip başın kıbleye doğru yatip uyuyup rüyanda Mehdi a.s görmeyi dile ona talebe olmayı dile rüya göreceksin .


cawani

12 Aralık 2011 Pazartesi
18:45:50
 ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER

Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 12.12.2011 18:45:11
Yazıyı Ekleyen : cawani
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 4813 kez okundu.
cawani bugüne kadar toplam 4 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

allahın 7 ismi

itaat

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

Peygamber Efendimizin MİRAC ta gördüğü İnanılmaz Olaylar


Bugün Hiç Okunmadılar..

İki Afganın Hikayesi

Kadir Gecesi Duası

ESMA_ÜL HÜSNA VE ŞERHİNDEN OLAN KABİD

Ezanla Namaz Arası Ömür

DOGRULUGUN MÜKAFATI..!!


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
merdo , merve i sefa , ezin , müjdat , gülenyağmur , rukiyye_temizel , karutlar ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

1994olsahalilDoğum günüsalganamaz kilmacennetvecehennemayeti kerimelerbabasıplanlama

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   heaven
   feyza nur
   derwish
   mht_mht
   ene_eslem

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.