Yardıma ihtiyacı olanlara sadaka dağıtmak vehayır yapmak istediğinde, hemen yap(geciktirme)
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Bir kimse, iflâs edenin yanında malını aynen bulmuş ise, bu mala o, herkesten daha ziyâde hak sâhibidir.


Başlangıç sayfanıza talibiz
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » İslamda Kadın » Müslüman Kadına


Müslüman Kadına
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

Müslüman Kadına

Hz. Âdem’in yaratılışından bu yana eşine yardımcı bir eş veya onun en yakın sırdaşı, derttaşı, dava arkadaşı, beraber yola koyuldukları yoldaşı misyonunu üslenen kadın aynı zamanda eş’ini cehenneme sürükleyen bir iblis yahut havz-ı kevsere ulaşma telkininde bulunan bir melek rolünü üslenmiştir.
Kadınlar, aslında toplumların kendi geleneklerine göre bir şekil alabilen fertleri olarak incelenirse; bu daha da belirginleşecektir.
Bugüne kadar kadınlar hakkında oldukça çok kitaplar yazıldı. Araştırmalar, incelemeler yapıldı. Konferanslar verildi.
Tüm bu çalışmaların büyük çoğunluğu değişik frekansların güdümündeki yazarlar tarafından yapıldı. Solcu yazarlardan tutun da entelektüalizme kadar, sağcısından tutun da şeri düşünenlere kadar; bir çok insan araştırma konusunu hep ‘kadın’lar üzerinde yaptı.
Çünkü kadın toplumun önemli bir parçasıydı. İstikbalin yapı taşı konumundaydı. Belki de bu yüzden bu kadar rağbet görüyordu. Ama her fraksiyon sahibi kendi fehmi ölçüsünde yorumluyordu kadım.
Kimisi kadını kendi sufli emellerinin tatmin mekanizması olarak görürken kimisi ona “analık” şerefıni layık gördü. Hasılı; o kadar çok boyutlu bir tartışma gündemleri işgal etti ki, herkes etkilendi.
Kadının asalet, izzet ve onurunu medyalar aracılığı ile ayaklar altına alan bu şerefsizler; kadına, zavallı kadına bir tilki kurnazlığında yaklaşıp, onu bazen reklâmının bir figürü, bazen mağazasının müşteri kumbarası, bazen şirketinin gelir kaynağı addeden bu şereften, haysiyetten yoksun namus düşmanları maalesef bu çalışmalarının semeresini almış durumdalar. Evet ne kadınlık hayası kaldı. Ne de erkeklik şerefi. Öyle acaip bir hale giriftar oldular ki sonuçta ne erkek, ne kadın öylesine üçüncü boyut başka bir güruh peyda etti. Ve ömür hızla tükenirken nesil bozuldu. Aile söndü, ar ve haya damarlan koptu. Artık namahrem bir TV sahnesini bir evin gelini, kızı, damadı, kayınbabası, kaynanası hep beraber seyre- diyorlar medeniyet gereği.
Müslüman kadının, bugünkü yüz kızartısı sözde medeniliğin daha da azgınlaşmasındaki payı; şüphesiz erkeklerinkinden daha azdır.
Bizim kadınlarımız. Müslüman kadınlar siz, sahi siz hiç kendi durumunuzu şöyle bir akl-ı selimle gözden geçirdiniz mi?
Lütfen, ama lütfen özendiğiniz o şatafatın, o israfın İslam’daki yerini gösterin misiniz?
İslamı niçin kendinize göre yontuyorsunuz?
Özlemini çektiğiniz o mobilya dolu evlerle, o lüks giysilerle, o şatafatlı mefruşatla, o görkemli israfla İslam misyonunu nasıl da kavramışsınız?
Gerçi bahane bulmanız kolay. “Beyler getiriyor biz de kullanıyoruz”. Diye bilirsiniz. Ama sizler bey’lerinizi cehenneme atacak kadar akrepsiniz. Bey’lerinize hayatı zehir edecek kadar şeytani bir inada sahipsiniz.
Hayır, inanın insan kendi kendini kandırınca bir vicdan azabı da yiyip bitiriyor insanın benliğini.
Niçin TV seyretmekten kendinizi alıkoymuyorsunuz. Eğer Hz. Hatice bu asırda yaşasaydı söyleyin ALLAH aşkına sabahtan akşama kadar TV mi seyrederdi.
TV’si olan Müslüman hanımlar o pembe dizilerin hesabını vereceğiniz aklınıza geldi mi? Bu karınca yürüyüşü ile bu upuzun yol kat edilmez. Evinizi kapadığınız namahremlere niçin odalarınızı açıyorsunuz? Niçin bütün gayrı İslami tavırları evlerinize buyur ediyorsunuz? Dışarıda bir erkeğe görünmemek için sarf ettiğiniz gayret evin içinde gayri İslami bir gayrete dönüşüveriyor. Evet, bunlar hayat, yaşadığımız gerçekler. Kabullenmek zor olsa da işte böyle...
Erkeklerinde “peygamber karakteri” arayanlar Aişe olmalıdırlar. Eğer siz Aişe olamıyorsanız erkeklerinizde peygamber karakteri aramayın...
Bugünden tezi yok. Hele şöyle bir yoklayın geçmişinizi. İslam adına yaptıklarınızı bir bir toplayın. Bir de İslam adına yapmadıklarınızı bir bir toplayın. Ve kıyaslayın... Bu durumda; her kadan kendi kabiliyeti ölçüsünde sorumludur. Her kadın taşıyabileceği tebliğin sorumlusudur.
Va-esefa, maalesef bugünün Türkiyesinde kadın haklan çığırtkanları kadın hakkı adı altında İslamın kadına verdiği birçok hakkı çalmakla beraber kendinde ki tutarsızlığı da islama yamamaktadır. Zaten bu haysiyetsiz hayvanlar; feminizm salgınını da getirmekte gecikmediler.
Kadının kendi başının çaresine bakması (!) erkeğe muhtaç olmaması olgusundan hareket ederek bu bozuk fikri bazı safdil Müslüman kadınlara da takdim edip beğenilerini kazandılar.
Adeta erkek kadınlaşacaktı. Amir-memur ilişkisi içinde hanımına yönelecek, ondan (erkeklik adına leke sürerek) korkacaktı. 0 tebliğ adına tebliğden kaçacaktı. 0 hep hanımını mazeret olarak kabullendirmek isteyecekti. Hanımının rahatı için üslendiği ‘sorumluluğu’ kusursuz yaparken İslami çalışmalarındaki sorumluluğundan’ taviz verecekti. Tabii bu arada savunma mekanizması ha bire çalışacaktı yeni yeni dessaslıklar üretecekti.
Hasılı; Müslüman bir aile böyle olmamalıydı. Böyle kendisini mücahit ve mücahide zannedenlerden oluşan bir aile... Böyle her şeyi dille halleden, konuşmaktan öteye gitmeyen, temennilerle tebliğ ve irşat yaptığını zanneden bir aile...
Bu toplumun en küçük ve en önemli yapı taşı niçin kahpelerin balyozuyla kırıldı.
Ya biz dini bilemedik. Ya da düşman çok güçlüydü. Ama hayır. Biz dini bilemedik, yaşayamadık hepsi o.
Çocuk yetiştirme işi ise; ana ve babayı ilgilendiren ve başlı başına oldukça önem arz eden bir olaydır.
Ama daha kendilerini yetiştirememiş olan bu bay ve bayanlar nasıl “mahdumlarını” ve “kerimelerini” yetiştirsinler. Bir ağaç nasıl başka bir ağacın köküne su versin? Nasıl versin zavallı?
Haydi, gelin zamanınızı çalan hırsızları bulup kısas yapalım muhterem bacılar. Ama bu hırsızları hepimiz tanıyoruz. Tanıdık hırsızlar bunlar. Gerçi size de sevimli geliyor ya. Mobilya ve diğer eşyaların üzerine el emeği göz nuru dökerek işlediğiniz o mükemmel örtüler, işlemeler, sırmalar zamanınızı çalmaktan başka ne yaptı. Bunu kendi kendinize sorun. O boş konuşmalar, malayani ile tüketilen ömür zamanınızın heba olup gitmesi değil miydi? O bir türlü vazgeçemediğiniz her halükarda açık olmasını istediğiniz TV’leriniz zamanınızı ve ahlakınızı çalmaktan öte ne yaptı?
Bugünden tezi yok şöyle akl-ı selimle düşünün; düşünün ve verin kararınızı ve deyin ki; ben Hz. Aişe gibi olmaya azami gayret göstereceğim ve hemen başlayın. Ben Hz Fatıma olacağım deyip Hz. Ali’nin vasıflarını isteyin erkeklerden.
Lütfen ALLAH’ın kitabındaki KADIN’I kavrayın. Sakın heva (nefis) putu sizi aldatmasın bacılar?Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 17.06.2008 14:12:13
Yazıyı Ekleyen : admin
 Bu  yazı Bugün 1 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1375 kez okundu.
admin bugüne kadar toplam 3487 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

KIYMETLİ KADIN İSİMLERİ

umre ve cuma namazı

allahın 7 ismi


Bugün Hiç Okunmadılar..

Gayrı müslime zekât ve sadaka vermek câiz midir?

KÖTÜLÜKLER HÜNER SAYILDI

MÜMİNLER

sabah namazı

bilmeceler


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
yağız_1993 , genel , doğukan , vedatdüzen , namık kemal tekirdağlı , azrail , deniz yosunu , ömercan , ubeydullah , denizxfb , ORHAN AFACAN ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

tefsirhastayoruc tutamayanlarmevlanacuma saatindeiyiisimyetim kızoryantaliste120

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   ulkuduysak
   mecnun
   kalpsiz05
   medine
   ratberat

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.