İyilik insanlar arasında kesintiye uğrayabilir. Fakat iyiliği yapanla, Allah arasında hiçbir kesinti olmaz.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Devamlı herkesle kavga ve çekişme halinde olman, günah olarak sana kafidi


Gün'e islamiyazılar ile başlayın
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Haberler » İsrailli bayan spikeri ağlatan görü..


İsrailli bayan spikeri ağlatan görüntü
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...

İsrail’in en ünlü kadın haber sunucularından biri olan Yonit Levy’nin İsrail 2. Kanalında haber bülteni sunarken Gazze’de gittikçe ağırlaşan insani durum karşısında gözyaşlarına hâkim olamayarak ağladığı bildirildi.

Spikerin canlı yayında ağlaması birçok İsrailli’nin tepkisine neden olurken seyirciler kanalı şikâyet yağmuruna tutarak spikerin görevden alınmasını istedi.

İsrail’i şoke eden olay şöyle gelişti: Yonit Levy, sekiz haberlerini sunarken sıra Gazze’ye karşı başlatılan savaşa geldiğinde “dünyayı bu savaşın adil olduğuna ikna etmek zor, bizde bir kişi ölürken Filistinlilerden 350 kişi ölüyor” deyince İsrail’de kıyamet koptu.

“DÜŞMANA SEMPATİ DUYUYOR”

Levy’nin bu konuşmasından sonra İsrailli bayan bir seyirci Levy’ye bir kınama dilekçesi yazarak ünlü spikeri “Siyonizm karşıtı/Anti-semitik olmak ve düşmana sempati duymakla” itham etti ve işten kovulmasını talep etti. Dilekçenin hedefi 10 bin imza toplayarak spikeri işinden atmaktı. Ancak iki haftadan az bir süre içerisinde imzalayanların sayısı 34 bini geçti, imza toplama eyleminin önüne geçemeyen kanal patronu ise çareyi spikerin işine son vermekte buldu.

İsrail National News haber ajansına göre ünlü spiker kanal içerisinde de eleştirilere maruz kaldı. Öyle ki bazı kanal çalışanları ünlü spikeri “toplumsal bilinci zayıflatmakla” suçladı. Zira ünlü spiker Gazzelilere sivillere zarar gelip gelmediğine dair soru sorarken Gazzelilere sempati duyduğunu gösterir sorular yöneltmiştir. Ajansın haberine göre kendisi için verilen dilekçeden sonra spiker daha da sempatik tepkiler göstermiş ve 6 Ocak’ta yayınlanan 8 haber bülteninden sonra gözyaşlarına boğulmuştur.

Spiker hakkında başlatılan kampanya 2. Kanalın şikâyet birimine kadar yansıdı. Örneğin şikâyetçilerden biri şunları yazmıştı: “Yonit Levy’nin sunduğu 8 haber bültenini izliyordum. Bülten sonunda “dünyayı bu savaşın adil olduğuna ikna etmek zor, bizde bir kişi ölürken Filistinlilerden 350 kişi ölüyor” dediğini duydum. Ben bir asker babası olarak soruyorum: “Savaşın adil olmadığı iddialarına ve İsrail’de öğrencilerin savaş karşıtı protesto gösterilerinde bulunduğuna dair tv kanallarında yapılan yayınlara karşın oğlumu nasıl savaşa gönderebilirim?”

KADIN OLDUĞU İÇİN

Maariv gazetesi ise haber sunucusu Levy’ye karşı başlatılan protesto kampanyasının 2. kanal içerisinde ciddi tartışmalara neden olduğunu ve sunucunun uyarıldığını ancak kanal çalışanlardan hiç kimsenin bunu açıkça konuşmadığını yazdı. Akşam Haberleri editörü Guy Sadri ise “Biz BM değiliz, Biz İsrailliyiz ve hepimiz vatanseveriz” diyor.

Maariv gazetesine göre Gazzelilere sempati duyan sunucular yalnızca Yonit Levy ile sınırlı değil.10. Kanal spikeri Mickey Haimovich ve Ashurat Kotler de Gazzelilere can güvenliği ve çocukların durumuyla ilgili soru sorarken sempatilerini dile getirdiler.

Öte yandan yazar İriana Milmand Yediot Ahranot Gazetesi’ndeki köşesinde konuyla ilgili şunu yazdı: “Sunucu bu kadar büyük bir eleştiriyle karşı karşıya kaldı, çünkü o bir kadın. Zira İsrail’de yapılan kamuoyu araştırmalarına göre seyircilerin büyük bir bölümü sesleri çok daha güven veriyor diye erkek sunucuları tercih ediyor.”

10. Kanal spikeri Ashurat Kotler de Yonit Levy’nin yaptığından etkilenmiş olacak ki haber bülteni sonunda “yüzlerce İsrailliyi ölüme göndermek yerine bir an önce Hamasla görüşmelere başlamalıyız” dedi.

 


evliya

06 Şubat 2009 Cuma
1:23:26
 BÜTÜN KİTAPLAR TEK BİR KAYNAKTAN GELMİŞTİR.BİR IŞIK DÜŞÜNÜN ÖNÜNDE PPERDELER VAR VE DEĞİŞİK YERLERE BİLGİ GÖNDERMİŞ.İŞTE KİTAPLARIN GELİŞ ŞEKLİ BU ÖRNEKTEKİ GİBİ.BÜTÜN İNSANLAR ÜÇ VÜCUTLARI İLE BİRLİKTE ALLAHIMIZIN HUZURUNDA BULUNDUK.ELEST BEZMİNDE KALUBELA GÜNÜNDE RUHUMUZ FİZİK VÜCUDUMUZ VE NEFSİMİZ YEMİN MİSAK VE AHD VERDİK,BU ŞU ANLAMA GELİYOR YANİ HER İNSAN AYNI ANDA BU GÖREVDE BULUNDU.ISLAM SLİM KÖKÜNDEN TÜREMİŞTİR.YANİ TESLİMİYET.HER İNSAN BUNU UYGULAMAK ZORUNDA.KİTABIMIZA GÖRE HERKEZ İSLAMI YAŞAYACAK.DÜNYA ÜZERİNDE HERKEZ.KİM OLURSA OLSUN HERKEZ ALLAHIMIZIN KULUDUR.GÖREVİMİZ TEBLİĞLER YAPMAK VE HERKEZİ SIRATIMÜSTAKİYM ÜZERİNDE OLMAYA ÇAĞIRMAKTIR.BÜTÜN OLANLAR ALLAHIMIZIN TASARRUFUNDA OLDUĞU İÇİN YAKLAŞIMIMIZ EVRENSEL BOYUTTA OLMALIDIR.KENDİ İÇİMİZDE BİLE BİRLİĞİ SAĞLIYAMIYORKEN BAŞKALARINA YAKLAŞIMIMIZ ŞEYTANIN KIŞKIRTMALARI İLE ÇOK DEĞİŞİK BOYUTLARA GELİYOR.BİLİYORSUNUZ ŞEYTAN BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞINDAN BU TARAFA MÜDAHALELERİNİ DEVAM ETTİRİYOR.İNSANLIK TARİHİNE BAKTIĞINIZDA HİÇBİR BARBARIN DEVAMLILIĞI OLMAMIŞTIR.YARADANI YARADANDAN ÖTÜRÜ SEVMEMİZ GEREKİYOR.İSRAİLDE DİZE GELECEKTİR YETERKİ ALLAHTAN DUAYLA BOL BOL YARDIM İSTEYELİM.ALLAH HER ŞEYE KADİRDİR.SAYGILARIMLA


S@LİH

17 Ocak 2009 Cumartesi
12:36:31
 Peygamberleri şehit eden bir kavim hz isa yı öldürmeye uğraşan onlar peygamberimize saldıran onlar peygamberlere kıymak isteyen bir toplumdan ne beklenirki ...Kimsenin yaptığı yanına kalmıycak bir damla göz yaşı döken mükafatını bulacak ve zalimlerin zalimi sizi hiç beklemediğiniz bir azap bulacak Rabbim razı olsun ...
Fi emanillah


canfeda

16 Ocak 2009 Cuma
21:59:58
 Slm Kardes Emegine ve Ellerine saglik..
Gercekten YETER ,,YETER..Kimle görüsecek lerse biran önce görüs sünler...!!
Gecbile kaldilar.. neya bu kin Israil ismini bile yazmak istemiyorum..
Yahudilerin Bu Müslümanlarin kaderi..?? olamaz NERDE bu islam ülkeleri ,NERDE..?????
inanin Tv bile seyretmek istemiyorum vahseti gördükce..yazik cok yazik.
adimiz Müslüman birde Müslüman ülkere var niye var niye...??
Hiristiyan larda böyle olmus olsaydi sanmiyorumkibu kadar Yahudi ve Hiristiyan ölsün..
Insaallah Rabbim O ISRAILIN BOM BALARINI KENDI BASINA CEVIRIR...insaallah..
FiLiSTiNE BiN DUA- YAHUDi iSRAiLEDE BiN BiR TAS ATIN...

Duaile..

Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 16.01.2009 19:47:54
Kaynak : timetürk
Yazıyı Ekleyen : sinepüryan
 Bu  yazı Bugün 2 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1728 kez okundu.
sinepüryan bugüne kadar toplam 217 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

KIYMETLİ KADIN İSİMLERİ

Siz Kuran'ı Araplardan Daha mı İyi Bileceksiniz?

Kuran'ı Resul Değil, Allah Açıklamıştır!


Bugün Hiç Okunmadılar..

LİSEDE NAMAZ

Mubarek Agac‏

abdülmuttalib'in vefatı

EY DOSTUM

HZ.AMİNE'NİN EBEDİ ALEME GÖÇÜ


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
acar , şevval , 295555 , wonder , ZÜMRÜT , coshkun_54 , gost , kartaca , bilqe ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

cemveda hutbesicamierkulisrafpayselamlarBASORTUSUsoycanakkale

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   zambak
   derwish
   efe utku
   zafercan
   Zahra

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.