Biri diğerine ihanet etmediği müddetçe iki ortağın üçüncüsü ben olurum. Biri arkadaşına ihanet etti mi ben aralarından çekilirim.
..:: Menü ::..

..:: Bir Ayet ::..

Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar; Allah, va'dine kesin olarak muhalefet etmez. Gerçekten, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir


..:: Bir Hadis ::..

Bir kısım insan vardır, Allah'ın mülkünden haksız bir surette mal elde etmeye girişirler. Halbuki bu, Kıyamet günü onlara bir ateştir, başka değil.


İnternete güvenli bir başlangıç yapın
islamiyazilar.com'u ana sayfanız yapın

Anasayfa » Genel Makaleler » Boşvermişlik denizi..


Boşvermişlik denizi..
 
Bu yazıyı facebookta paylaşıp daha çok kişinin görmesine vesile olmak için tıklayın...Boş vermişlik denizinde yelken açmış giderken küçük şeyler sanarak kapıldığım rüzgârların beni sevdandan uzaklaştırdığını nerden bilirdim ki? Nerden bilirdim ki sevdadan uzaklaştıran rüzgârların, her gün biraz daha yüreğimden sonra hayatımı, alışkanlıklarımı, ümitlerimi, hayallerimi ve tutkularımı ele geçireceğini? Nerden bilirdim ki her hayatıma giren boş vermişlik rüzgârlarının her esişinde yüreğimin, her gün biraz daha üşüyeceğini? Nerden bilirdim ki rüzgârlar estikçe kendimden uzaklaşacağımı ve nerden bilirdim ki rüzgârları nefsime uyarak benim tarafımdan estirildiğini?

Işıklarını gecenin kalbine batırarak geceyi yaralayan güneş, vermiş olduğu savaşı kazanmanın sevinciyle daha bir gür saçmakta ışıklarını. Gece, yaralarını sarmak için terk ederken masivayı, kaybettiği savaşa üzülmek yerine tekrar kazanmak için milyonlarca süren savaşı, yeni planlar yapma çabasındadır. Yelken açtığım boş vermişlik denizinde beni her yöne savuran rüzgâr güneşi de arkasına alarak her gün artan bir şiddet de beni biraz daha yakmaktadır. Ben yandıkça, boş vermişlik denizinde her daim yol almaya devam ediyorum. Yol almaya devam ettikçe de daha çok yanıyorum. Sıradanlaşan savaşı gecelerin kazanması için dilimden düşmeyen dualar olması gerekirken ben sadece yorgun gözlerimle manasız bir bakışla sadece seyrediyorum güneşin yüreğimi üşütmesini.

Boş vermişlik denizin de esen rüzgâr, benim verdiğim destekle fırtınaya dönüşürken bilmediğim yerlere savuruyor beni. Neler yok ki bu deniz de? Ateş sahillerine doğru farkında olmadan gittiğim bu yolculuğumda, fırtınalar ilk olarak şehvet adasında mola verdiriyorlar gönlüme. Şehvet adasına girmemle dünya nimetlerine düşkünlüğüm artıyor. “Nede olsa dünyaya bir daha gelmeyeceğiz” düşüncesi her beyin hücrenize hâkim olmaya başlıyor. En çok da uyku ve yiyecekler bölümü ilgimi çekiyor. Çok uyumaya ve çok yemeye başlıyorum istemeden de olsa.

Çok uyudukça ve çok yedikçe kalbim zayıflıyor ve mücadele edemiyorum rüzgârlarımla. Nede olsa artık kölelik küpesini takıyorum kulaklarıma. Daha bir hoyratça esen rüzgârlar beni madde adasıyla tanıştırıyor. Adaya ilk ayak basar basmaz yarına dair kazanacağım para ilgilendirmeye başlıyor. Yarını düşünüyorum. Hem de beni ilgilendirmeyen yarını. Hem de daha olmamış benim zamanımda yaratılmamış yarını. Cimrilik kaplıyor tüm benliğimi.

Yalnız kalmak üzere olduğum düşüyor gönlüme.

Rüzgârlar çok sert. Baş edemiyorum artık. Bırakmışım yüreğimi üşüten rüzgârlara. Hani bazen başını yastığa koyarda insan, yastık merhametinin hepsini kaybedip yumuşak olacağına daha sert gelir ya başımıza, işte öylece acıtıyor yüreğimi merhametten mahrum bıraktığım rüzgârlar. Rüzgârlara dinlenecek sanarak bıraktığım yüreğim, rüzgârların merhametsizliği yüzünden daha çok acıyor.

Darağacına astığım yalnızlığım düşüyor gözlerime. Yalnız olduğumu sandığım gecelerde, yalnız olmadığımı fark etmiş ve Yaradan’ın yakarışlarımı kabul etmesiyle asmıştım yalnızlığımı. Şimdi nerden çıktı diye düşünürken, ortamın kararmasıyla zulüm adasına geldiğimi anlıyorum. Çünkü kalbim çığlık çığlığa. Kalbimin can haykırış çığlıklarını duyan yalnızlık, kulaklara uğultu veren sesiyle daha bir sokuluyor yanıma. Zulüm adası ve yalnızlığım. ‘Allah’ım bir an olsun beni bana bırakma’ diye ettiğim yakarışlarımı devam ettirmeye çalışırken, karanlığın içinde karanlığı ve yalnızlığı yapayalnız yaşayan Hz. Yunus haykırdı uyuşan gönlüme: “Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez zâlimin”!!!!(Enbiya 21/87)
Cevap yazmak için üye olun


Yazıyı çok sevdim hemen arkadaşıma göndereyim

Adınız Soyadınız
Arkadaşınızın adı soyadı
Arkadaşınızın E-Posta adresiEklenme Tarihi: 17.06.2008 14:12:13
Kaynak : Alıntı
Yazıyı Ekleyen : dinmeyenyas
 Bu  yazı Bugün 0 kez okundu.
 Bu  yazı Toplam 1850 kez okundu.
dinmeyenyas bugüne kadar toplam 496 yazı ekledi.
..:: Üye Paneli ::..
K.Adı :
Şifre  :
Beni Hatırla

..:: Favorilerimiz ::..
dedektör
nokta dedektör
nasıl gidilir
karikatür

..:: Son yorumlananlar ::..

''Allah (Haşa) Seçimlerimizi Bilemez'' Diyen Hocalara Cevap

KOMİK RESİMLİ YAZILAR

hadis

yemek tarifleri resimleri

HADİSLERİN EN GUZELİ


..:: Günün Yazıları ::..

KURANDAKİ SIRAYA GÖRE SURE İSİMLERİ

allahın 7 ismi

umre ve cuma namazı

4 BÜYÜK KİTAP HANGİ PEYGAMBERLERE GELDİ

KIYMETLİ KADIN İSİMLERİ


Bugün Hiç Okunmadılar..

Ay Dahi Güneş Dahi

GAYB GAYB ALEMi

****Tükeniyorum Rabbim!****

MEZHEP DEĞİŞTİRMEK

ALLAH'IN SALAT ETMESİ


..:: Online Üyeler ::..


Doğum Günü Bugün Olanlar
yağız_1993 , genel , doğukan , vedatdüzen , namık kemal tekirdağlı , azrail , deniz yosunu , ömercan , ubeydullah , denizxfb , ORHAN AFACAN ,

..:: Arama ::..

Bul:  

..:: En Son Arananlar ::..

nursuresigirlshac suresihz. ibrahimsamimiyetvahiyKabirde hayatTANITIMSALyusufun

..:: Rasgele 5 Üyemiz ::..

   kangal
   Fuat Türker
   bese
   I.Akin
   güllüm

Bu siteye eklenen yazılardan, yazıların yazarları sorumludur. Yazı eklerken alıntı yapılan kaynak mutlaka yazı sonunda belirtilmelidir. Mevcut herhangi bir yazıdan rahatsız olanlar suistimal@islamiyazilar.com mail adresine bilgi vererek duruma göre yazının kaldırılmasını sağlayablirler.